Ukrajinské vzdušné sily tvrdia, že zostrelili dve ruské stíhačky Su-34

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Su 34, stíhačka
Ruská stíhačka Su-34. Foto: twitter.com
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 27. februára 17:35

Ukrajinskí vojaci v utorok zostrelili dve ruské stíhačky Su-34. Najprv veliteľ vzdušných síl Mykola Oleščuk ráno uviedol, že jednu ruskú stíhačku zničili na východe krajiny.

Neskôr ukrajinské letectvo informovalo, že zhruba o druhej popoludní miestneho času v rovnakom sektore zostrelili druhý stroj Su-34. Informuje o web Kyjiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Ruským pilotom sa včera podarilo vyhnúť našim raketám, ale nie vždy to tak bude. Preto radím okupantom, aby pred takýmto odchodom pre každý prípad videli svojich príbuzných. Lebo ktovie, kto bude mať šťastie alebo smolu nabudúce,“ vyjadril sa Oleščuk.

Od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu Moskva podľa ukrajinského generálneho štábu stratila približne 340 lietadiel.

Americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW) v decembri uviedol, že pozoruje známky zmeny ruskej vzdušnej taktiky a zníženie frekvencie náletov vzhľadom na rast počtu stratených lietadiel.

Zničenie stíhačiek je najnovšie zo série nedávnych zostrelení ruských lietadiel vrátane dvoch lietadiel včasného varovania a riadenia A-50. Len v priebehu februára údajne Ukrajina zostrelila päť stíhačiek Su-34 a dve lietadlá S-35.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Mykola Oleščuk
Firmy a inštitúcie ISW Inštitút pre štúdium vojny