Únik videí z chaty bola podľa Fica politická objednávka. Médiám ich hodil Lipšic, tvrdí šéf Smeru

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Robert Fico
Poslanec parlamentu a predseda strany SMER - sociálna demokracia Robert Fico. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel

Únik medializovaných nahrávok z poľovníckej chaty, na ktorej sú zachytení predstavitelia Smeru – sociálna demokracia (Smer-SD), bola politická objednávka s cieľom uškodiť strane a jej predsedovi Robertovi Ficovi.

Na tlačovej besede Smeru-SD to vo štvrtok vyhlásil samotný Fico. Reagoval tak na rozhodnutie krajskej prokuratúry v Nitre, ktorá zrušila trestné stíhanie vo veci pytliactva.

Na chate s oligarchom Bödörom

V súvislosti s tým došlo v októbri k úniku videí do médií, na ktorých sú zachytení na poľovníckej chate Fico a člen predsedníctva Smeru-SD Robert Kaliňák s advokátmi obvineného exprezidenta polície či s oligarchom Miroslavom Bödörom.

„Keby sme my boli vo vláde, tak by pravdepodobne musel odstúpiť prezident policajného zboru, minister vnútra, a špeciálny prokurátor,“ povedal Fico.

Vyhrážať sa nikomu nebude

Podľa neho vyšetrovateľ, ktorý to celé „spískal“, doteraz neodovzdal dozorovému prokurátorovi na krajskej prokuratúre prepisy nahrávok, rovno s tým išiel za špeciálnym prokurátorom Danielom Lipšicom a ten to „hodil médiám“.

Predseda Smeru-SD uviedol, že sa nebude nikomu vyhrážať, ale na pár vyšetrovateľov a prokurátorov sa bude musieť aplikovať paragraf o zneužívaní právomoci verejného činiteľa a na niektorých sudcov sa bude sa musieť aplikovať paragraf ohýbania práva.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Daniel LipšicMiroslav BödörRobert FicoRobert Kaliňák
Firmy a inštitúcie SMER-SD