Uprednostnenie Nemca pred Wrightom bolo správne rozhodnutie, tvrdí expert

Šimon Nemec
Slovenský hokejista Šimon Nemec (vpravo) v drese tímu NHL New Jersey Devils. Foto: SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Slovenský hokejový obranca Šimon Nemec bol pred rokom nečakanou dvojkou draftu nováčikov do zámorskej NHL, na ktorom si ho vybral klub New Jersey Devils.

Správna voľba

Keďže jeho krajan Juraj Slafkovský vyfúkol prvú priečku predpokladanej jednotke Shaneovi Wrightovi, očakávalo sa, že kanadský útočník skončí v Newarku.

Podľa Nicka Villana z portálu Pucks and Pitchforks sa však 19-ročný rodák z Liptovského Mikuláša s odstupom času javí ako správna voľba.

Kým Nemec sa hneď presadil v nižšej AHL, Wright pendloval počas ostatného ročníka medzi profiligou, „farmou“ a juniorkou.

Možný debut v NHL

„Po roku sa zdá, že uprednostniť Nemca pred Wrightom bolo správne rozhodnutie. Nemec hneď prišiel do USA a odohral celú sezónu v Utice. Rozhodne mal aj slabšie obdobia, ale celkovo to bolo pozitívne. V play-off pôsobil ako jeden z najlepších hráčov tímu a ako ten najtalentovanejší,“ myslí si Villano, podľa ktorého Slovák môže zažiť debut v NHL už v sezóne 2023/2024.

„Keby Devils draftovali Wrighta, čakali by od neho okamžitý vplyv. Nemôžu si dovoliť čakať na to, kým hráč dozrie na NHL. Nemec sa nemusí dostať do prvého tímu už v tomto ročníku, ale pokojne by mohol. Dostane každú možnú príležitosť ukázať, že je najlepšia voľba do tretieho páru. O rok sa môže všetko zmeniť, ale momentálne je Nemec lepšia voľba. Wright by sa v tíme musel hneď presadiť, no od toho je teraz ďaleko. S Nemcom sú na tom Devils dobre,“ doplnil Villano.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Juraj SlafkovskýNick VillanoShane WrightŠimon Nemec
Firmy a inštitúcie AHLNew Jersey DevilsNHL