K doteraz prevádzkovaným zariadeniam pribudli v 27. týždni dve prírodné kúpaliská a 30 umelých kúpalísk. Niektoré menšie kúpaliská a sezónne bazény pri ubytovacích zariadeniach nepožiadali o prevádzkovanie v súvislosti s aktuálnou epidemiologickou situáciou, a to aj napriek vydanému povoleniu na prevádzku. Agentúru SITA o tom informoval Úrad verejného zdravotníctva SR.
Okúpať sa môžete aj na Kuchajde a Zelenej vode
Povolená prevádzka v prírodných kúpaliskách je na Zlatých Pieskoch, Slnečných jazerách v Senci, na Plážovom kúpalisku – jazero v Banskej Bystrici, Teplom Vrchu – Pláž Ormet, Teplom Vrchu – pláž Drienok, Zelenej vode – Kurinec či Veľkej Domaši – Tišava.
Zhodnotili 32 jazier na Slovensku, výbornú kvalitu vody má 20 z nich a Senecké úplne prepadli
Vyhovujúca kvalita vody na kúpanie je aj na vodných plochách s neorganizovanou rekreáciou. V Bratislavskom kraji ide o Vajnorské jazero a Ivanku pri Dunaji, Kuchajdu a Veľký Draždiak, Rusovce, Čunovo, Malé Leváre, Plavecký Štvrtok, Nové Košariská, Hlboké jazero Senec.
Pre Trnavský a Nitriansky kraj sú vhodné Šulianske jazero, Apáli – mŕtve rameno Váhu a jazero Kava. Vodná nádrž Duchonka, Zelená voda – Nové Mesto nad Váhom v Trenčianskom kraji.
Výsledky kvality vody sú dostupné na stránkach úradu
Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Banskobystrickom kraji schválil Počúvadlianske jazero, Veľké Kolpašské jazero, Veľké Ruchňavské jazero a Vindšachtské jazero.
V Prešovskom a Košickom kraji povolili kúpanie na Veľkej Domaši, Turzovskom jazere, jazere Úhorná a Ružín Chaty, Vinianskom jazere a na všetkých strediskách Zemplínskej Šíravy, Plážovom kúpalisku Jazero Košice, Pod Bukovcom a Ružíne.
Informačný systém o kúpaliskách a kvalite vody na kúpanie je dostupný na stránkach regionálnych úradov verejného zdravotníctva.