V divadle Járy Cimrmana zasiahol herca elektrický prúd

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Divadlo
Foto: ilustračné, Thinkstock

PRAHA 4. novembra (WebNoviny.sk) – Jedného z hercov v Žižkovskom divadle Járy Cimrmana v českej metropole Praha zasiahol v utorok večer elektrický prúd. Predstavenie bolo po krátkej prestávke zrušené. Na mieste zasahovali záchranári a polícia. Podľa informácií spravodajského portálu iDNES.cz zranenia utrpel predstaviteľ hlavnej úlohy v hre 39 stupňov, herec Michal Isteník z brnianskeho súboru Buranteatr.

Podľa slov jedného z divákov asi 40 minút po začiatku predstavenia predstúpil pred obecenstvo jeden z hercov a oznámil, že vypadol elektrický prúd. Potom sa herec vrátil a povedal, že hlavného predstaviteľa zasiahol prúd a bude nasledovať desaťminútová prestávka. „Medzitým prišla záchranka a odviezla ho,“ dodal divák.

Zásah pražskej záchrannej služby potvrdila aj jej hovorkyňa Jiřina Ernestová a dodala, že služba zasahovala u muža narodeného v roku 1983. Mal zdravotné ťažkosti a previezli ho do Vinohradskej nemocnice. Podľa informácií portálu iDNES.cz je zraneným hercom Michal Isteník. Divadlo sa zatiaľ nechcelo k udalosti vyjadrovať, jeho riaditeľka Jana Rumlenová bude dostupná v priebehu stredy. Na miesto prišla aj polícia.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať