V Draždiaku už sinice nie sú, ľudia sa v ňom môžu ovlažiť

Draždiak
Foto: SITA/Marián Peiger

BRATISLAVA 30. júla (WEBNOVINY) – Jazero Veľký Draždiak v bratislavskej Petržalke má opäť vodu vhodnú na kúpanie.

Ako informovala hovorkyňa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Bratislava Katarína Nosálová, kontrolné vyšetrenia vzorky vody z dnešného dňa už nepreukázali nadlimitný výskyt siníc.

Z tohto dôvodu je možné považovať upozornenie na nevhodnosť vody na kúpanie za bezpredmetné,“ dodala Nosálová. Zákaz kúpania v tejto lokalite platil od 27. júla, dôvodom bol výskyt siníc (cyanobaktérií). Kúpanie zakázal Úrad verejného zdravotníctva.

Veľký Draždiak s rozlohou približne 13 hektárov je prírodné kúpalisko v bratislavskej Petržalke, ktoré vzniklo na začiatku 80-tych rokov po ťažbe štrku. Nachádza sa medzi areálom Nemocnice sv. Cyrila a Metoda na Antolskej ulici a Chorvátskym ramenom.

Jazero nemožno verejne spravovať ako kúpalisko, pretože nad ním prechádza elektrické vedenie veľmi vysokého napätia. Kúpanie v jazere je teda možné iba na vlastné nebezpečenstvo.

O čistotu jazera a jeho okolia sa stará petržalská samospráva. Počas kúpacej sezóny od 27. júna do 31. augusta tu mestská časť zabezpečuje komplexnú záchrannú službu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom