V Düsseldorfe tri Slovenky, ale bez Procházkovej

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Lyžiar
beh na lyžiach, ženy

DÜSSELDORF 4. decembra (WEBNOVINY) – Svetový pohár v behu na lyžiach pokračuje počas víkendu divácky atraktívnymi šprintérskymi pretekmi v nemeckom Düsseldorfe. V sobotu sú na programe preteky jednotlivcov, v nedeľu potom prídu na rad tímšprinty. Po oba dni sa bude súťažiť vo voľnej technike.

V Düsseldorfe sa tradičné podujatie koná priamo v centre meste na Rýnskej promenáde. Organizátori tam pripravia približne osemstometrový okruh z technického snehu, ktorý už niekoľko týždňov vyrábajú v špeciálnej hale v neďalekom Neusse. O diváckej atraktivite týchto pretekov svedčí aj fakt, že po oba dni ich priamo na mieste uvidí až 350 000 divákov, pre ktorých je pripravený aj mimoriadne bohatý sprievodný program.

Organizátori už ohlásili rekordný počet štartujúcich. Dostali prihlášky z 24 krajín, na ktorých je 160 mien športovcov. V štartovom poli bude chýbať slovenská lyžiarska jednotka Alena Procházková, ale v kategórii žien bude až trojica Sloveniek. Do Düsseldorfu priamo z prípravy na rakúskom ľadovci Tauplitz odcestovali spoločne s trénerkou Vierou Klimkovou pretekárky Katarína Johansen, Katarína Garajová a Daniela Kotschová. Obe Kataríny by sa mali v nedeľu predstaviť aj v tímšprinte. V kategórii mužov nebude mať Slovensko zastúpenie.

Program pretekov SP v Düsseldorfe:

5. decembra (sobota): šprint jednotlivcov voľnou technikou – kvalifikácia ženy a muži (10.45), finále ženy a muži (12.45)

6. decembra (nedeľa): tímšprint voľnou technikou – kvalifikácia ženy a muži (12.30), finále (14.30)

SITA

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Alena ProcházkováKatarína Garajová