V najväčšom iránskom obchodnom prístave vyčíňa požiar, zomrelo 65 ľudí

Požiar nasledoval po výbuchu, ktorého príčina zatiaľ nie je jasná.
Hasiči snažia uhasiť požiar v prístave Šáhid Radžáí na juhu Iránu. Iránska spoločnosť Červeného polmesiaca via AP

Iránski hasiči stále bojujú s rozsiahlym požiarom v najväčšom obchodnom prístave krajiny, dva dni po masívnom výbuchu, ktorý si vyžiadal obete na životoch. Informovala o tom iránska štátna televízia.

K výbuchu došlo v sobotu v prístave Šáhid Radžáí na juhu Iránu neďaleko strategického Hormuzského prielivu, ktorým prechádza jedna pätina svetovej produkcie ropy. Iránska oficiálna tlačová agentúra IRNA v pondelok najprv informovala, že počet obetí na životoch stúpol na 46. Neskôr štátne médiá krajiny konštatovali, že počet mŕtvych sa zvýšil na 65. Zranenia utrpelo viac ako tisíc ľudí, ale väčšinu z nich po ošetrení zdravotníci prepustili.

Stále nie je jasné, čo spôsobilo výbuch. Colný úrad prístavu však uviedol, že ho pravdepodobne vyvolal požiar, ktorý vypukol v sklade nebezpečných a chemických materiálov.

Odporúčané