V NHL sa rokuje vo veľkom, sezóna možno začne čoskoro

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Nhl, bránka
Foto: SITA, AP

NEW YORK 2. januára (WEBNOVINY) – V hokejovej NHL sa snažia zachrániť sezónu, kľúčová v rozhovoroch medzi vedením ligy a hráčskou asociáciou NHLPA bude streda.

Obe strany obnovili na Silvestra priamy dialóg, opäť sa stretli aj na Nový rok.

Vedenie NHL minulý štvrtok pripravilo návrh kolektívnej zmluvy, bez ktorej sa liga nezačne. Po preštudovaní prišla NHLPA s protinávrhom, ktorý predostrela v posledný deň starého roka.

Vedenie NHL ho študovalo, v prvý januárový deň sa okolo poludnia obe strany kontaktovali telefonicky.

Napokon sa večer po 21.00 h východoamerického času v New Yorku aj stretli. Manažéri NHL vyslovili svoje pripomienky k návrhom NHLPA.

Hráčska asociácia ich zobrala na vedomie a do ďalšej schôdzky ich preštuduje a vyjadrí sa k nim. „Dostali sme pomerne rozsiahlu odpoveď na náš návrh. Položili sme výboru majiteľov niekoľko otázok, teraz si to musíme prejsť, pokúsime sa všetko pochopiť a navrhneme ďalšie kroky,“ povedal pri odchode z rokovaní šéf NHLPA Donald Fehr.

Obe strany vítajú posun v rokovaniach. NHL prijala niektoré pripomienky zo strany hráčskych odborov. V niektorých bodoch však nesúhlasila a pripravila vlastné návrhy. „Pokračujeme v procese. Ešte zďaleka nie sme v cieli našich rozhovorov,“ uviedol komisár ligy Gary Bettman, podľa ktorého si nikto nepripúšťa zrušenie sezóny.

V NHL sa snažia zachrániť sezónu s minimálne 48 kolami základnej časti. Podobný scenár sa udial už v ročníku 1994/95. Ak chcú dosiahnuť zhodu a odohrať aspoň čas sezóny, dohoda sa musí zrodiť do 11. januára. V tom prípade by sa súťaž začínala s vyše 100-dňovým oneskorením po krátkych tréningových kempoch 19. januára.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Donald FehrGary Bettman
Firmy a inštitúcie NHLPA National Hockey League Players' Association