Testovanie na koronavírus v Nitre: Počet pozitívnych po druhom kole výrazne klesol

COVID 19: Plošné testovanie v okrese Nitra
Testovacie miesto COVID-19 v meste Vráble počas druhého kola mimoriadneho testovania na COVID-19 v rámci sprísneného zákazu vychádzania v Nitrianskom okrese z dôvodu vážnej epidemiologickej situácie. Vráble, 16. január 2021. Foto: SITA/Martin Havran
  • aktualizované 18. januára 9:06

V Nitrianskom okrese počas druhého z troch kôl plošného testovania na ochorenie COVID-19 otestovali 87 277 ľudí. Jednotlivé odberné tímy zaznamenali spolu 1107 pozitívnych testov, miera pozitivity tak dosiahla hodnotu 1,27 percenta. Agentúru SITA o výsledkoch testovania informovala prednostka Okresného úradu v Nitre Eva Hajdamárová.

Viac o téme: Koronavírus

Okrem krajského mesta sa do testovania zapojilo aj mesto Vráble a všetkých 60 obcí okresu, testovali aj vo veľkých priemyselných podnikoch. V druhom kole sa prišlo otestovať približne o 8 000 ľudí menej ako týždeň predtým, počet pozitívnych testov klesol z 2,44 percenta približne na polovicu. Výsledky podľa Hajdamárovej hovoria o tom, že rozhodnutie o plošnom testovaní v celom okrese bolo dobrým krokom. V okrese je naplánované na ďalší víkend aj tretie kolo testovania.

V okrese Nitra platí už od 11. januára sprísnený lockdown, do práce, do prírody alebo na výdajné miesta internetových obchodov je možné ísť len s negatívnym výsledkom PCR alebo antigénového testu, ktorý nesmie byť starší ako sedem dní.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marek Hattas
Firmy a inštitúcie Za ľudí