V parlamente došlo k rošáde, vrátili sa štyria SaS-kári a sľub zložil keramikár z OĽaNO

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Peter Cseh
Poslanec NR SR za hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Peter Cseh skladá sľub počas rokovania 72. schôdze Národnej rady SR. Foto: SITA/Diana Černáková

Sľub poslanca v utorok zložil Peter Cseh (OľaNO), ktorý zasadol do poslaneckých lavíc po odchode Andreja Stančíka (OĽaNO) na post štátneho tajomníka Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR.

Keramikár a učiteľ

Podľa internetovej stránky OĽaNO Cseh pochádza z Dolného Baru a pôsobí v regióne ako protikorupčný a environmentálny aktivista.

Venuje sa tvorbe vlastnej umeleckej keramiky a popri tom vyučuje na základných školách a v sociálnych zariadeniach pre deti a dospelých.

Staronové tváre

Zároveň sa do Národnej rady SR vracajú štyria poslanci strany Sloboda a Solidarita (SaS), ktorí po odchode liberálov z koalície opustili posty na ministerstvách.

Ondrej Dostál odišiel z postu štátneho tajomníka ministerstva spravodlivosti, Martin Klus už nie štátnym tajomníkom rezortu diplomacie a Ján Oravec a Karol Galek boli predtým štátnymi tajomníkmi ministerstva hospodárstva.

Parlament zároveň opustili náhradníci za SaS Jozef Kanuščák, Roman Foltin, Radovan Sloboda a Radovan Kazda, ktorým zanikol mandát a zostávajú náhradníkmi.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Andrej StančíkJán OravecJozef KanuščákMartin KlusOndrej DostálRadovan KazdaRadovan SlobodaRoman Foltin
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti