Historická vínna pivnica predstavuje vzkriesenie dávno zabudnutej klasickej vínnej pivnice zo 17. storočia, ktorá produkovala nielen vína, ale aj 100 000 litrov sektu ročne. Bakchus bol totiž s odhliadnutím od Francúzska prvým miestom na svete, kde sa začalo vyrábať šampanské. A rekordov má na rováši ešte viac. Chateau Palugyay, ktoré vyrábali v susednom Palugyayovom paláci a skladovali v priestoroch vínnej pivnice, si našlo cestu až na stoly zámožných rodín, ktoré sa vydali na osudnú plavbu na Titanicu. O tom, že víno z týchto pivníc má výnimočnú chuť, svedčia i zachované zápisky z pivnice. Traduje sa, že počas druhej svetovej vojny jednému nemeckému vojakovi tak vysmädlo, že sa za zvyškami vína v dobrej nálade načahoval až na dno sudu. Prevrátil sa však dovnútra a cestu von už nenašiel.
Víno sa tu už síce nevyrába, no zrekonštruovaná vináreň namiesto toho ponúka špeciality slovenskej a indickej kuchyne. Tie vznikajú pod vedením šéfkuchára Petra Sutta, jedného z najlepších kuchárov na Slovensku v rokoch 2009-2010 podľa časopisu Trend, ktorý svoje skúsenosti rozvíjal aj na Kulinárskej akadémii Yvesa Thuriesa.
Nové gastronomické centrum mesta
Vináreň Bakchus je prvým podnikom z pripravovaného gastronomického projektu na Hlbokej ulici v Bratislave. Neskôr na tejto adrese pribudnú ďalšie tri originálne zariadenia: Benihana – japonská teppanyaki reštaurácia s majstrom šéfkuchárom Khalil Chrif Tribakom, ktorý bol vyškolený licencovanou spoločnostou Benihana vo Veľkej Británii. Druhým projektom bude štýlová panmediteriánska reštaurácia pod vedením Jaroslava Hladíka. Do tretice tu vyrastie i kaviarenský obchodík zameraný na ľahké jedlá s cukrárenskými a pekárenskými produktami. Zo sympatickej uličky sa tak stane nové gastronomické centrum mesta.