V Prievidzi sa zosúva svah, vyhlásili mimoriadnu situáciu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Zemetrasenie
Foto: Ilustračné foto SITA, AP

TRENČÍN 3. júna (WEBNOVINY) – V prievidzskej mestskej časti Veľká Lehôtka dnes vyhlásili mimoriadnu situácia pre zosúvajúci sa svah.

Problémy v lokalite, v ktorej sa nachádzajú chatky a niekoľko rodinných domov, zaznamenali v uplynulých dňoch viackrát. V okresnom meste v pondelok preto zasadal aj krízový štáb.

„V súvislosti s vyhlásením mimoriadnej situácie v dôsledku svahovej deformácie bezodkladne požiadame ministerstvo životného prostredia o vykonanie orientačného inžiniersko-geologického prieskumu a následnú sanáciu svahovej deformácie. Pôjde prakticky len o aktualizáciu informácií, ktoré už boli ministerstvu doručené, keďže sa mení najmä to, že bola vyhlásená mimoriadna situácia,“ informoval hovorca mesta Michal Ďureje.

Zamestnanci odboru školstva a starostlivosti o občana preveria potreby zabezpečenia náhradného bývania pre obyvateľov, ktorých obydlia svah ohrozuje. Zároveň budú nápomocní pri vybavení mimoriadnej dávky, ktorú obyvatelia v takejto situácii môžu získať. „Minimálne v jednom prípade už statik neodporučil ďalšie obývanie jedného domu,“ uviedol Ďureje.

Situáciu budú pravidelne monitorovať a priebežné správy zasielať Obvodnému úradu Prievidza, odboru civilnej ochrany a krízového riadenia, ako aj Obvodnému úradu životného prostredia v Prievidzi.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať