V prípade nezvestnej študentky Soni obvinili muža z Bratislavy, súd rozhodol o jeho vzatí do väzby

Polícia, putá
Foto: ilustračné, www.facebook.com.
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 16. septembra 17:20

V prípade nezvestnej 22-ročnej študentky Soni obvinili 54-ročného I.P. z Bratislavy pre zločin znásilnenia. Páchateľovi hrozí trest odňatia slobody na sedem až 15 rokov.

Podľa informácií hovorcu Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michala Szeiffa bolo v priebehu vyšetrovania za účelom zabezpečenia dôkazov vykonaných viacero domových prehliadok, ako aj prehliadok iných priestorov a ďalších zaisťovacích úkonov.

„Vyšetrovateľ vo veci spracoval podnet na vzatie obvineného I.P. do väzby a spisový materiál bol v piatok 15. septembra predložený službukonajúcemu prokurátorovi Krajskej prokuratúry Bratislava. Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie a citlivosť prípadu nebudeme zatiaľ poskytovať bližšie informácie. Tieto budú poskytnuté až to procesná situácia umožní,“ informoval Szeiff.

Podľa portálu Aktuality vzal Mestský súd Bratislava I. obvineného do väzby. Ako ďalej uviedol hovorca súdu Pavol Adamčiak, je to z dôvodu tzv. preventívnej väzby, súd sa tak obáva, že by I.P. pokračoval v trestnej činnosti.

Rozhodnutie však nie je právoplatné, prokurátor sa vzdal podania sťažnosti, obvinený si ponechal lehotu na podanie sťažnosti.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom