Švajčiarsko ide otvárať obchody a stoly v reštauráciách budú minimálne dva metre od seba

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Open sign hanging front of cafe with colorful bokeh light abstract background. Business service and food concept. Vintage tone filter effect color style.
Foto: ilustračné, Getty Images

Švajčiarska vláda 11. mája znova otvorí obchody, reštaurácie, múzeá, knižnice a školy, ktoré pre pandémiu koronavírusu predtým zatvorili.

Federálna vláda takisto oznámila opatrenia na podporu leteckých spoločností, umožní športovanie a zmierni niektoré imigračné obmedzenia. Reštaurácie budú musieť zabezpečiť, aby boli jednotlivé stoly od seba vzdialené minimálne dva metre.

Viac o téme: Koronavírus

V platnosti však aj po spomínanom dátume zostanú niektoré pravidlá sociálnej izolácie, ako napríklad obmedzenie zhromažďovania sa na verejnosti pre maximálne päť ľudí. Veľké podujatia ako koncerty alebo športové zápasy zatiaľ nedostanú zelenú.

„Táto kríza ešte nie je za nami. Zatiaľ nemôžeme žiť tak, ako predtým. Budeme s týmto vírusom a tiež s ekonomickými následkami ešte nejaký čas žiť. Neexistuje jednoduché riešenie,“ povedala prezidentka Simonetta Sommaruga. Švajčiarsko doteraz potvrdilo 29 407 nakazených a 1 408 mŕtvych.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Simonetta Sommaruga