V Tatranskom národnom parku odstraňujú škody po silných búrkach, opravy sa týkajú viacerých lokalít (foto)

V stredu sa pracovníci Správy TANAP pustili do opráv mostíkov a odstraňovania popadaných stromov.
Vysoké Tatry, TANAP

Vo Vysokých Tatrách odstraňujú škody, ktoré po sebe zanechali v uplynulých dňoch búrky. V stredu sa tam pracovníci Správy Tatranského národného parku (TANAP) pustili do opráv mostíkov, ale aj odstraňovania popadaných stromov.

V okolí Popradského plesa zreparovali drevnú lávku ponad Hincov potok, ktorú turisti míňajú počas cesty magistrálou medzi Štrbským a Popradským plesom, ako aj dva mostíky cez Ľadový potok vtekajúci do plesa zo Zlomiskovej doliny. Informovala o tom Správa TANAPu na sociálnej sieti.

Pracovníci národného parku z ochranného obvodu Vyšné Hágy odstraňovali aj vyvrátené kmene stromov, ktoré blokovali cestu na Popradské pleso. Zároveň opravili poškodené zábradlie na Symbolickom cintoríne a osadili tiež dve nové lavičky na brehu jazera.

V najbližších dňoch bude podľa Správy TANAPu nasledovať oprava nosnej konštrukcie dreveného premostenia na zimnom chodníku medzi Štrbským a Popradským plesom, ktorú poškodil vyvrátený strom. Nanovo chcú tiež postaviť postaviť mostík medzi Jazierkami lásky a niekdajším liečebným domom Helios, ktorý počas výdatných lejakov odniesla voda aj s časťou brehu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Firmy a inštitúcie: Správa TANAPu

Odporúčané