V Turíne nastala panika počas sledovania finále Ligy majstrov, vybuchla pyrotechnika

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Liga majstrov
Fanúšikovia finále Ligy majstrov zažili paniku počas verejného vysielania v Turíne, keď na námestí vybuchla pyrotechnika. Foto: Alessandro Di Marco/ANSA via AP
  • aktualizované 4. júna, 15:36

TURÍN 4. júna (WebNoviny.sk) – Viac než tisícpäťsto ľudí v talianskom Turíne utrpelo zranenia počas verejného sledovania sobotňajšieho finálového stretnutia futbalovej Ligy majstrov 2016/2017. Informuje o tom web britskej BBC.

Panika nastala po treťom góle Realu

Paniku a následný chaos davu spôsobil hlasný zvuk pripomínajúci výbuch či výstrely, podľa miestnej polície išlo o pyrotechniku. Najmenej dve osoby boli ťažko zranené, sedemročný chlapec je v kritickom stave s poranením hlavy a hrudníka.

Incident sa stal na námestí Piazza San Carlo, kde približne 30 000 priaznivcov sledovalo stretnutie v Cardiffe, v ktorom Juventus podľahol Realu Madrid 1:4. Ľudia začali zrazu utekať po treťom góle Realu v 64. minúte. „Dav zachvátila panika a psychóza z možného teroristického útoku,“ priniesla agentúra AP stanovisko turínskych úradov.

Polícia špekuluje o delobuchu

„V tom okamihu sa celé námestie v panike usilovalo utiecť. Všetci bežali preč, padali na zem a na sklo. Niektorí spomínali malý výbuch, iní výstrely. Počul som päť či šesť rôznych verzií,“ uviedol prítomný reportér Associated Press Brian Hendrie.

„Kričali a strkali sa, bolo to divoké,“ povedal jeden zo svedkov. „Dúfame, že všetci sa uzdravia čoskoro,“ zareagoval tréner Juventusu Massimiliano Allegri. „Moje myšlienky smerujú k zraneným v noci, ktorá mala byť oslavou,“ dodal prezident turínskeho klubu Andrea Agnelli.

Pôvod hluku, čo vyvolal tlačenicu, je zatiaľ neznámy, polícia špekuluje o delobuchu

Turínsky Juventus v cardiffskom finále Ligy Majstrov podľahol španielskemu Realu Madrid 1:4.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Massimiliano Allegri
Firmy a inštitúcie Juventus TurínReal Madrid