Vedenie NHL žaluje hráčov, súd zasadne v najbližších dňoch

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Nhl_hokej_výluka
Foto: SITA/AP

NEW YORK 17. decembra (WEBNOVINY) – Žalobu hokejovej NHL proti hráčom a ich odborom pridelili sudcovi Paulovi A. Engelmayerovi, ktorý je dlhoročný fanúšik bejzbalových New York Yankees a bývalým federálnym prokurátorom. V NHL bola nedeľa 92. dňom výluky.

Zástupcovia vedenia ligy a hráčskych odborov spolu v tento deň nehovorili.

Hráči začali hlasovanie, ktoré má umožniť vedeniu NHLPA odborársku organizáciu rozpustiť, prípadne jej dať na mandát na oznámenie, že ich už nebude v pracovnom spore zastupovať. Hlasovanie potrvá do štvrtka.

Vedenie ligy podalo na NHLPA ešte v piatok žalobu, kde na 43 stranách vysvetľuje, že hráčske odbory zneužívajú pracovné právo a decertifikáciu využívajú na zastrašovanie pri rokovania.

Päťdesiatjedenročný sudca Engelmayer je absolventom Harvadu. Rok pracoval ako reportér The Wall Street Journal. Po absolvovaní školy bol prokurátorom, v roku 2011 ho prezident Barack Obama nominoval na sudcovskú stoličku.

Odvtedy viedol niektoré významné prípady. Preslávil sa najmä rozhodnutím v spore dopravného podniku New Yorku so zadávateľmi reklamy, v ktorom povolil text o moslimských radikáloch. Engelmayer dal vtedy zapravdu reklamným spoločnostiam a rozhodol, že ich tvrdenie na plagátoch je chránené prvým dodatkom americkej ústavy o slobode prejavu. Jeho nedeľňajšie menovanie v spore medzi NHL a NHLPA znamená, že súd zasadne už v najbližších dňoch.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Barack Obama
Firmy a inštitúcie NHLPA National Hockey League Players' Association