Vedenie STVR sa ohradzuje voči tvrdeniam o vplyve vlády na spravodajstvo. Slanina sa o nespokojnosti redaktorov dozvedel z médií

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
RTVS Rozhlas a televízia Slovenska
Foto: ilustračné, SITA/Tomas Halasz.
Video Player is loading.
Current Time 0:00
Duration -:-
Loaded: 0%
Stream Type LIVE
Remaining Time 0:00
 
1x
  • Chapters
  • descriptions off, selected
  • captions and subtitles off, selected
    Reklama
    Tento článok pre vás načítala AI.

    Zástupca generálneho riaditeľa Slovenskej televízie a rozhlasu (STVR) Igor Slanina sa ostro ohradzuje voči tvrdeniam niektorých redaktorov o vplyve vlády na spravodajstvo verejnoprávneho média. Zároveň deklaruje, že chce pokračovať v konštruktívnej diskusii so zástupcami štrajkového výboru.

    „Od začiatku môjho dočasného mandátu deklarujem, že je pre mňa prioritou stabilizácia Slovenskej televízie a rozhlasu, ktorej zásadnou súčasťou je aj spravodajstvo. Z tohto dôvodu som redakciu spravodajstva od môjho príchodu do STVR navštívil dvakrát, a to v úvode môjho dočasného mandátu a pri ohlasovaní personálnych zmien v spravodajstve,“ uviedol Slanina vo svojom stanovisku.

    O pocite nespokojnosti sa dozvedel z médií

    Pri oboch stretnutiach podľa svojich slov prízvukoval, že v prípade akýchkoľvek otázok a pochybností je pracovníkom spravodajstva plne k dispozícii.

    „Napriek tomu, že som bol a stále som pripravený na akúkoľvek vecnú diskusiu, doposiaľ ma nikto nekontaktoval. Žiaľ, z médií som sa dozvedel o pocite nespokojnosti niektorých redaktorov STVR – často publikovaných bez oslovenia STVR ako druhej zainteresovanej strany – ktoré vnímam ako vyjadrenia individuálnych názorov jednotlivcov, ale zároveň ako porušenie Štatútu programových pracovníkov a spolupracovníkov a Etického kódexu novinára Slovenskej televízie a rozhlasu,“ uviedol Slanina.

    V utorok preto opäť navštívil redakciu spravodajstva a zdôraznil, že je pripravený počúvať a následne realizovať kroky smerujúce k riešeniu konkrétnych problémov. Podľa svojich slov si je dočasný šéf STVR vedomý toho, že ak majú zamestnanci podávať kvalitné pracovné výkony, musia svojmu zamestnávateľovi dôverovať.

    Dohodli sa na pokračovaní v diskusii

    „Aj to je dôvod, prečo vo vedení Sekcie spravodajstva je pani Mária Hlucháňová, ktorá svojich redaktorov, ako aj princípy spravodajskej práce veľmi dobre pozná a ktorej plne dôverujem. Mojím cieľom je stabilizácia situácie a tvorba profesionálneho, objektívneho a nestranného spravodajstva, ktoré si bude ctiť pravidlá žurnalistiky,“ podčiarkol.

    Vedenie STVR očakáva, že výsledky práce redaktorov budú objektívne, nestranné a založené na korektnom overení faktov zo všetkých zainteresovaných strán. Záverom dnešného stretnutia je dohoda na pokračovaní v konštruktívnej diskusii so zástupcami štrajkového výboru.

    „Verím, že výsledkom bude dosiahnutie vzájomného pochopenia a v konečnom dôsledku tvorba kvalitných spravodajských výstupov,“ uzavrel Slanina.

    Ďalšie k téme

    Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
    Viac k osobe: Igor SlaninaMária Hlucháňová
    Firmy a inštitúcie: STVR Slovenská televízia a rozhlas