Veľký deň pre hokej. Campbellová má za sebou premiéru ako asistentka trénera v NHL (video)

Seattle St. Louis
Tréner tímu Seattle Kraken Dan Bylsma (vľavo vzadu) a asistentka trénera Jessica Campbellová (vpravo vzadu) sa pozerajú na zápas NHL proti St. Louis Blues v utorok 8. októbra 2024. Foto: SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Žena na striedačke tímu NHL v pozícii trénerky. Dosiaľ len zbožné prianie amerických feministiek, ale odteraz už milá realita v tíme Seattle Kraken.

Jessica Campbellová sa prvýkrát v súťažnom zápase slávnej profiligy predstavila ako asistentka trénera Dana Bylsmu, a hoci Kraken prehrali doma so St. Louis Blues 2:3, historická premiéra si vyžiadala aj náležitú pozornosť.

Tribúny burácali

Keď pri predstavovaní realizačného tímu domácich hokejistov zaznelo meno Jessica Campbellová, zaplnené tribúny v Climate Pledge Arene súhlasne zaburácali. Tridsaťdvaročná blondínka to prežívala so stoickým pokojom, ale napokon sa jej na tvári rozhostil jemný úsmev.

„Čakal som, či aj reakcia na moje meno bude taká hlasná, ale nebola,“ zasmial sa Dan Bylsma, ktorý sa na lavičke tímu NHL predstavil prvýkrát od sezóny 2016/2017. Vtedy trénoval v Buffale. „Jessica je prvá žena – trénerka na plný úväzok v NHL. A to je veľká vec pre ňu, naše mužstvo aj pre hokej,“ dodal už vážnejšie Bylsma na webe NHL.com.

Trojgólový obrat

Campbellová sa stala Bylsmovou asistentkou v tíme Seattlu 3. júla 2024 (predtým už spolupracovali v tíme AHL Coachella Valley) a teraz má za sebou veľkú súťažnú premiéru. Nebola víťazná, hoci Seattle ešte v polovici zápasu viedol 2:0.

Lenže potom prišiel rýchly trojgólový obrat hostí. Víťazný gól St. Louis strelil Jordan Kyrou štyri a pol minúty pred koncom druhej tretiny. „Prehrali sme, ale cítim, že nastavenie v tíme počnúc kapitánom Jordanom Eberlem je správne. Máme predstavu o tom, ako na ľade predvedieme víťazný produkt,“ skonštatoval Bylsma.

Zabili ich štyri minúty

Kraken chcú určite vylepšiť konečné šieste miesto v Pacifickej divízii z uplynulej sezóny a celkovú dvadsiatu deviatu priečku v priemere strelených gólov (2,61) celej súťaži. Má k tomu napomôcť aj nový kapitán Eberle.

„Dnešný večer bol výnimočný. Nedosiahli sme výsledok, ktorý sme chceli, ale videli sme veľa dobrého. S výnimkou ospalých štyroch minút v druhej tretine, keď sme trikrát inkasovali, sme odohrali celkom dobrých 56 minút. Tie štyri minúty nás však zabili,“ skonštatoval Eberle.

Slovenská stopa

Úvodné víťazstvo v sezóne pre St. Louis obsahuje jednu zaujímavú štatistiku aj z pohľadu slovenského hokeja. Jordan Binnington vychytal štvrtýkrát víťazstvo v prvom zápase súťažného ročníka, čím vyrovnal klubový rekord, ktorého spoludržiteľom je aj Jaroslav Halák.

Ďalšími tromi brankármi Blues so štyrmi výhrami v otváracom zápase sezóny sú Curtis Joseph, Rick Warmsley a Mike Liut.