Bohemia Energy končí, státisíce ľudí musia hľadať pred zimou nového dodávateľa elektriny a plynu

Bohemia Energy
Česká spoločnosť Bohemia Energy okamžite ukončuje dodávky elektriny a plynu pre český trh. Foto: www.facebook.com

Česká firma Bohemia Energy v stredu oznámila, že ukončuje dodávky elektriny a plynu pre český trh. Dôvodom sú extrémne vysoké ceny energií. Zhruba 900-tisíc zákazníkov si tak musí hľadať nového dodávateľa energií.

Dočasne im dodávky zabezpečia takzvaní dodávatelia poslednej inštancie. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

Extrémny rast cien energií

Spoločnosť Bohemia Energy ukončila dodávky elektriny a plynu s okamžitou platnosťou. Uviedla to v oficiálnom vyhlásení. „K tomuto razantnému kroku nás donútil pretrvávajúci extrémny rast cien energií na veľkoobchodných trhoch, keďže cena oboch dodávaných komodít je teraz trikrát vyššia, ako bola vlani,“ vysvetlila firma dôvody, ktoré ju k rozhodnutiu viedli.

„Vždy sme sa snažili zabezpečiť čo najvýhodnejšie podmienky, ale tento bezprecedentný rast nám to naďalej neumožňuje,“ dodala.

Nakupovali v nevhodnom období

„Nakupovala elektrinu a plyn v nevhodnom období. Zistila, že jej podnikanie je naďalej neudržateľné vzhľadom na to, ako draho energie nakúpila a za koľko by ich potom mohla predať,“ myslí si ekonóm Lukáš Kovanda.

Zároveň varuje ľudí, aby sa nespoliehali vždy na dodávateľov, ktorí sľubujú najlepšie ceny, pretože zdražovanie energií je celosvetovým problémom. „Akýkoľvek dodávateľ, ktorý teraz bude hovoriť, že ponúka energie za nižšie ceny ako konkurencia, podľa mňa nehovorí pravdu,“ tvrdí Kovanda.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lukáš Kovanda
Firmy a inštitúcie Bohemia Energy