Energetickú krízu neprežil ďalší alternatívny dodávateľ plynu, spoločnosť Twinlogy

Heating system control equipment
Odberatelia plynu od spoločnosti Twinlogy si musia do troch mesiacov nájsť nového dodávateľa. Foto: ilustračné, Gettyimages.com

Na trhu s dodávkami zemného plynu končí ďalší alternatívny dodávateľ, spoločnosť Twinlogy. Ako informoval hovorca SPP-distribúcia Milan Vanga, od 21. januára odberateľom skrachovaného dodávateľa bude dočasne zabezpečovať dodávku plynu zákonný dodávateľ poslednej inštancie, spoločnosť Slovenský plynárenský priemysel (SPP).

Náhradný dodávateľ

„Naša spoločnosť ako prevádzkovateľ distribučnej siete oznamuje, že od 21. januára 2022 pre dotknutých 477 odberných miest dôjde k uplatneniu inštitútu dodávateľa poslednej inštancie v zmysle príslušných ustanovení zákona o energetike,“ informoval Vanga.

Uplatnenie inštitútu dodávateľa poslednej inštancie znamená, že po dobu najviac troch mesiacov, počnúc 21. januárom 2022, bude dodávateľom plynu pre dotknutých odberateľov dodávateľ poslednej inštancie, čo je podľa platnej legislatívy SPP.

Treba uzavrieť novú zmluvu

Lehota troch mesiacov poskytuje dotknutým odberateľom čas na uzatvorenie zmluvy o dodávke zemného plynu s dodávateľom podľa ich slobodného výberu.

V prípade, že odberateľ v stanovenej lehote neuzatvorí zmluvu o dodávke so žiadnym dodávateľom, dodávka plynu do jeho odberného miesta bude ukončená.

„Upozorňujeme, že ak dodávateľ stratí voči svojím zmluvným odberateľom spôsobilosť plniť predmet zmluvy o dodávke plynu, resp. zmluvy o združenej dodávke plynu, tieto zanikajú dňom straty spôsobilosti dodávateľa dodávať plyn. Dotknutí odberatelia plynu sú povinní uhradiť cenu za dodávku plynu spoločnosti SPP, ako dodávateľovi poslednej inštancie,“ konštatoval Vanga.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Milan Vanga
Firmy a inštitúcie SPP - distribúciaSPP Slovenský plynárenský priemysel