Koronavírus našli aj v distribučkách, dodávka elektriny nie je ohrozená

Stredoslovenská distribučná
Foto: ilustračné, SSD

Aj spoločnosti zabezpečujúce na území Slovenska distribúciu elektriny evidujú po celoštátnom testovaní na ochorenie COVID-19 pozitívne infekčných zamestnancov. Distribučné firmy zhodne tvrdia, že dodávky elektriny nie sú v žiadnom prípade ohrozené. „Dokopy bolo na ochorenie COVID-19 pozitívne testovaných 13 zamestnancov, čo predstavuje 0,6 % z celkového počtu zamestnancov. Vzhľadom na nízky počet pozitívne testovaných, ako aj doterajšiu prípravu, vytvorenie redundantných pracovísk a tímov, môžeme ubezpečiť, že distribúcia energie nie je nijako ohrozená,“ uviedla pre portál vEnergetike.sk hovorkyňa Západoslovenskej energetiky Michaela Dobošová.

Výsledky v distribučkách kopírovali celoštátne

Stredoslovenská distribučná (SSD) počas víkendového testovania medzi svojimi zamestnancami zaevidovala výsledky korešpondujúce s tými celoštátnymi. „Distribúciu elektrickej energie na strednom Slovensku zabezpečujeme v súčasnosti v plnej miere. Pandémia naše činnosti zatiaľ neovplyvňuje v zásadnej miere,“ dodal pre portál vEnergetike.sk hovorca SSD Miroslav Gejdoš. Ku koncu minulého roka zamestnávala spoločnosť viac ako 1 300 pracovníkov.

Zatiaľ bez stavu akútnej núdze

Počet pozitívne testovaných zamestnancov Východoslovenskej distribučnej (VSD) na ochorenie COVID-19 taktiež kopíruje výsledky z celoplošného testovania. „Momentálne tvoria zamestnanci, ktorí musia zostať v izolácii pre pozitívny výsledok testu len 1,5 %. Nariadenú karanténu má ďalších približne 1,8 % zamestnancov pre pozitívne testovaného rodinného príslušníka v spoločnej domácnosti. Výsledky testovania teda nemajú vplyv na chod našej spoločnosti ako prevádzkovateľa kritickej infraštruktúry a nemuseli sme prejsť ani do stavu akútnej núdze,“ konštatovala pre portál vEnergetike.sk hovorkyňa VSD Andrea Danihelová. Východoslovenská distribučná zamestnáva niečo vyše tisícky zamestnancov.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Viac k osobe Andrea DanihelováMichaela DobošováMiroslav Gejdoš
    Firmy a inštitúcie SSD Stredoslovenská distribučnáVSD Východoslovenská distribučnáZSD Západoslovenská distribučná