Cenovo dostupné energie aj zníženie závislosti od Ruska, nový minister Dovhun predstavil priority

Peter dovhun seps.jpeg
Peter Dovhun. Foto: SEPS
  • aktualizované 15. mája 14:24

Nový minister hospodárstva Peter Dovhun sa chce okrem iného zamerať na zabezpečenie dostatku cenovo dostupných energií.

Práve preto sa v prvých dňoch zameriame na to, aby sme mali na to jasné pravidlá. Chceme pripraviť postupný, ale hlavne rozumný plán dekarbonizácie nášho priemyslu. Budeme pokračovať v opatreniach na zníženie závislosti od jediného dodávateľa energetických surovín,“ povedal Dovhun na tlačovej besede po vymenovaní do funkcie.

V oblasti rozvoja podnikateľského prostredia sú prioritami prilákanie strategických investícií, rozvoj inovácií ako aj podpora odvetví s vyššou pridanou hodnotou.

„Ako zástupca spoločnosti SEPS som mal možnosť v uplynulých dvoch rokoch pracovať s predstaviteľmi ministerstva hospodárstva pri prípravách ponuky Slovenskej republiky pre také projekty ako je Volvo, investícia U.S. Steel alebo projekty Volkswagenu a Boschu,“ uviedol na prvej tlačovej konferencii novej vlády na čele s Ľudovítom Ódorom.

Ako dodal, veľmi si váži profesionálnu prácu tímov na rezorte hospodárstva. „To čo robia, nie je pre mňa nové, bude mi veľkou cťou s nimi ďalej spolupracovať,“ uzavrel.

Peter Dovhun

… pôsobil ako predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti SEPS. Do predstavenstva bol v roku 2021 vybratý transparentným výberovým konaním, ktoré zorganizovalo Ministerstvo financií SR. Bol obchodný riaditeľ v Motorole, riaditeľ divízie Microsoft Business Solutions, člen predstavenstva skupiny Gratex International Slovensko a jej výkonný riaditeľ a bol tiež výkonný riaditeľ v Tachyum Slovensko.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Dovhun