MH Teplárenský holding má nového generálneho riaditeľa, Marcel Vrátný vystrieda vo funkcii Ľuboša Lopatku

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Tepla ren_kosice.jpeg
Foto: ilustračné, Wikipédia.sk

MH Teplárenský holding, ktorý združuje šesť štátnych teplární, má od začiatku roka nového generálneho riaditeľa. Stal sa ním doterajší výrobný riaditeľ Marcel Vrátný, ktorý na tomto poste nahradil Ľuboša Lopatku. Ako uviedla manažérka marketingu Andrea Devánová, Lopatka zostáva na pozícii predsedu predstavenstva spoločnosti MH Manažment, ktorá je jediným akcionárom holdingu.

Transformácia štátnych podnikov

„Rozhodnutie ukončiť svoje pôsobenie vo funkcii generálneho riaditeľa holdingu som urobil v čase jednoznačného, zdravého a nezvratného nasmerovania teplární smerom k štandardnému správaniu, ako aj k žiadúcim hospodárskym výsledkom,“ uviedol pri tejto príležitosti Lopatka.

Marcel Vrátný sa vedenia ujíma v čase, kedy začína finalizácia právnej fúzie teplární do MH Teplárenského holdingu. Prísť by k nej malo v priebehu roku 2022.

Ako doplnil Vrátný, jeho ambíciou je dokončiť transformačný proces štátnych podnikov maximalizáciou vzájomných synergií a know-how.

Líder na trhu

„Novovzniknutý subjekt je najväčšou teplárenskou spoločnosťou na slovenskom trhu. Som presvedčený, že sa staneme lídrom v oblasti využívania inovácií a obnoviteľných zdrojov energie, budeme atraktívnym zamestnávateľom a zintenzívnime digitalizáciu našich procesov,“ uviedol.

MH Teplárenský holding a.s. zastrešuje Bratislavskú teplárenskú, a.s., Trnavskú teplárenskú, a.s., Žilinskú teplárenskú, a.s., Martinskú teplárenskú, a.s., Zvolenskú teplárenskú, a.s. a tepláreň v Košiciach.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Andrea DevánováĽuboš LopatkaMarcel Vrátný
Firmy a inštitúcie MH Teplárenský holding