Novým šéfom slovenských jadrových elektrární sa stal Richard Davis

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Slovenské elektrárne, Mochovce
Foto: ilustračné, SITA/Martin Havran

Na pozíciu riaditeľa úseku jadrových elektrární v spoločnosti Slovenské elektrárne, a.s. (SE) prichádza Richard Davis. Bude zodpovedný za bezpečnú, efektívnu a spoľahlivú prevádzku piatich prevádzkovaných reaktorových blokov.

35 rokov skúseností

„Ako člen výkonného tímu Slovenských elektrární bude Richard Davis zodpovedný aj za ďalšie posilňovanie kultúry jadrovej bezpečnosti a rozvoj vedúcich tímov v jadrových elektrárňach, kde zabezpečí implementáciu najlepších postupov z odvetvia jadrového priemyslu,“ informoval slovenský dominantný výrobca elektriny.

Pred vymenovaním do funkcie Davis pôsobil ako poradca zástupcu riaditeľa úseku jadrových elektrární, kde bol zodpovedný za vypracovanie plánu zameraného na ďalšie zlepšenie prevádzky slovenských jadrových elektrární. Davis má bohaté skúsenosti v jadrovej energetike a viac než 35 odpracovaných rokov v komerčných jadrových elektrárňach.

Pracovné skúsenosti

Najčerstvejšie pracovné skúsenosti má zo Spojených arabských emirátov – z jadrovej elektrárne Barakah, kde pracoval na niekoľkých poradných a riadiacich pozíciách počas jej výstavby a prevádzky.

Počas svojej praxe sa zameriaval na riadenie a hodnotenie výkonnosti jadrových elektrární, zlepšovanie procesov a posilňovanie kultúry jadrovej bezpečnosti.

Dohliadal na vytváranie a uplatňovanie opatrení na zlepšenie jadrových zariadení súvisiacich s hodnotením WANO (Svetová asociácia prevádzkovateľov jadrových elektrární) a INPO (Inštitút pre prevádzku jadrových elektrární).

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie SE Slovenské elektrárne