Poslanci rokovali o cenách energií a plynovode Nord Stream 2, návrhy opozície neprešli

Parlament, NR SR
Foto: ilustračné, SITA/Kancelária Národnej rady SR
  • aktualizované 29. septembra 18:26

Vláda ani minister hospodárstva nemusia do parlamentu predložiť, ako budú bojovať s rastúcimi cenami energií. Poslanci Národnej rady SR totiž nezahlasovali na mimoriadnej schôdzi k cenám energií za uznesenie, ktoré by zaviazalo vládu, aby do 15. októbra tohto roku predložila harmonogram krokov, ktorými eliminuje dopady zvyšovania cien energií na slovenské domácnosti.

Opozičné strany taktiež žiadali od vlády, aby predložila postup pri ochrane finančných záujmov Slovenska v súvislosti s ukončením výstavby plynovodu Nord Stream 2.

V pléne neprešiel ani návrh nezaradených poslancov zo strany Hlas-SD. Tí navrhovali schváliť uznesenie, ktorým by Národná rada SR uložila ministrovi hospodárstva, aby zabezpečil, že Slovenský plynárenský priemysel ako štátny podnik nevyužije regulačným úradom schválené maximálne ceny za dodávku plynu na nadchádzajúcu vykurovaciu sezónu, a aby ceny plynu pre domácnosti zostali na úrovni tohto roku.

Poslanci sa snažili rokovať o cenách energií viac ako tri hodiny. Predsedajúci nakoniec o 19.00 mimoriadnu schôdzu prerušil, keďže v rozprave nestihli predniesť svoj príspevok všetci písomne prihlásení poslanci.

Poslanci schválili program mimoriadnej schôdze, ktorej sa dožadovali opozičné parlamentné strany. Za program mimoriadnej schôdze hlasovalo 105 poslancov. Proti mimoriadnej schôdzi nebol žiadny zákonodarca. Do rozpravy sa ústne prihlásili piati poslanci. Pred nimi ešte vystúpili predseda strany Smer-SD Robert Fico a minister hospodárstva Richard Sulík (SaS).

Naživo: Rokovanie parlamentu

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom