Sedem okresov stredného Slovenska čakajú počas niekoľkých dní rozsiahlejšie odstávky elektriny

elektrikár, elektrina
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Počas budúceho týždňa budú v siedmich okresoch stredného Slovenska rozsiahlejšie odstávky elektriny. Stredoslovenská distribučná (SSD) naplánovala od 29. júna do 2. júla na území Žilinského, Trenčianskeho a Banskobystrického kraja viacero údržbových akcií.

Dodávka elektrickej energie bude prerušená na odberných miestach v okresoch Prievidza, Ilava, Považská Bystrica, Žilina, Námestovo, Zvolen a Rimavská Sobota. Informoval o tom hovorca SSD Miroslav Gejdoš.

Plánované odstávky pre Trenčiansky kraj:

Okres Prievidza – V obci Oslany a čiastočne aj v Čereňanoch bude elektrina odstavená vo štvrtok 1. júla. Odstávka potrvá od 7:45 do 15:00 a dotkne sa približne 750 domácností. Dôvodom je lezecká kontrola vedenia vysokého napätia.

Okres Ilava – V stredu 30. júna čaká odstávka elektriny 630 odberných miest v Košeci. Obmedzenie potrvá od 7:30 do 16:30. Aj v tomto prípade je dôvodom odstávky lezecká revízia vysokonapäťového vedenia.

Okres Považská Bystrica – Obec Plevník-Drienové zasiahne plánovaná odstávka elektriny v piatok 2. júla od 7:30 do 15:30 a dotkne sa 660 odberných miest. Energetici zo SSD budú počas odstávky vymieňať poškodený izolátor na vedení veľmi vysokého napätia.

Plánované odstávky pre Žilinský kraj:

Okres Žilina – Krajské mesto Žilina čaká čiastočná odstávka elektriny v mestskej časti Vlčince. Niektoré ulice tohto sídliska sa budú musieť zaobísť bez elektrického prúdu vo štvrtok 1. júla od 7:30 do 16:30. Kontrola a údržba trafostaníc ovplyvní život v takmer 600 domácnostiach.

Okres Námestovo – Vo štvrtok 1. júla odstavia elektrickú energiu v obci Oravské Veselé. V čase od 7:30 do 16:00 nepôjde prúd na 850 odberných miestach, príčinou bude kontrola a údržba vzdušného vedenia vysokého napätia.

Plánované odstávky pre Banskobystrický kraj:

Okres Zvolen – Viac ako 600 domácností v obci Pliešovce bude bez elektrickej energie v utorok 29. júna od 7:45 do 15:00, v nasledujúci deň odstávka pokračuje pre ďalšie odberné miesta a popritom ju pocítia aj obyvatelia obce Bzovská Lehôtka.

Okres Rimavská Sobota – V utorok 29. júna odstavia elektrickú energiu v obciach Veľký Blh, Padarovce, Dražice a okrajovo aj v obci Drienčany. V čase od 7:30 do 17:30 prerušia energetici dodávku energie pre 500 odberných miest, dôvodom je lezecká revízia.

Spoločnosť Stredoslovenská distribučná, a. s., (SSD) je regionálnym prevádzkovateľom distribučnej sústavy elektrických vedení na úrovni veľmi vysokého, vysokého a nízkeho napätia.

Zabezpečuje distribúciu elektriny na území Banskobystrického, Žilinského a časti Trenčianskeho kraja. Spravuje takmer 35-tisíc kilometrov elektrických vedení, ktoré napájajú zhruba 755-tisíc domácností a firiem.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie SSD Stredoslovenská distribučná