Šesť štátnych teplární plánuje preinvestovať 37 miliónov eur

Teplaren martin.jpeg
Viac ako 7 miliónov eur investujú teplárne do svojej obnovy a zvyšok prostriedkov by malo smerovať do rozvoja. Foto: Ilustračné, SITA/AP

Šesť štátnych teplární plánuje v tomto roku preinvestovať zhruba 37 miliónov eur. Teplárne v Bratislave, Trnave, Žiline, Martine, Košiciach a vo Zvolene združené v spoločnosti MH Teplárenský holding, chcú viac ako 7 miliónov eur investovať do svojej obnovy a zvyšok prostriedkov by malo smerovať do rozvoja.

Investíce do dekarbonizácie

„Z uvedenej sumy by mala byť približne jedna tretina uhradená z Európskej únie,“ povedal pre agentúru SITA generálny riaditeľ MH Teplárenský holding investíc.

Investície sú zamerané na dekarbonizáciu zdrojov, najmä v Žiline a v Košiciach. Na zníženie strát zámenou zostávajúcich parných potrubí za horúcovodné a na ekologizáciu zdrojov.

Znižovanie nákladov

„Ďalšie z plánovaných investícií sú integračné a eliminujú rôznorodosť informačných systémov, čoho dôsledkom bude zrýchlenie, konzistencia výsledkov a celkové zníženie prevádzkových nákladov,“ podotkol Vrátný.

Najviac by mala preinvestovať tepláreň v Žiline, a to 13 miliónov eur. Zvolenská tepláreň má naplánované investície za 8,5 milióna eur a tepláreň v Martine 4,8 milióna eur.

V tomto roku plánuje MH Teplárenský holding dosiahnuť celkové výnosy na úrovni 249 mil. eur. Hrubý zisk holdingu by sa mal pohybovať vo výške 33 mil. eur a zisk pred zdanením v objeme 4 mil. eur.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marcel Vrátný
Firmy a inštitúcie MH Teplárenský holding