Slováci bez elektriny počas tretej vlny pandémie nezostanú

Elektrina SEPS
Slovenská elektrizačná prenosová sústava má úplne zaočkovaných zhruba 70 percent zamestnancov. Foto: ilustračné, SEPS

Slováci by nemali ostať bez elektriny ani počas tretej vlny pandémie koronavírusu. Okrem distribučných spoločností hlási pripravenosť na tretiu vlnu aj Slovenská elektrizačná prenosová sústava (SEPS).

„Staviame na nástrojoch a opatreniach, ktoré sa osvedčili počas druhej vlny. Situáciu denne monitorujeme a opatrenia aktualizujeme,“ uviedla pre agentúru SITA referentka vonkajších vzťahov SEPS Adriana Komorníková.

Zamestnancom preplácajú testovanie

SEPS má úplne zaočkovaných zhruba 70 percent zamestnancov. „V rámci kolegov zaradených do kritickej infraštruktúry je toto percento ešte podstatne vyššie,“ podotkla Komorníková.

Viac o téme: Koronavírus

SEPS sa taktiež spolieha na povinné rúška a respirátory v interiéroch, dostupnosť dezinfekcie pre každého zamestnanca, pravidelnú dezinfekciu kancelárskych priestorov, vstupné dezinfekčné rampy, obmedzenia návštev na pracovisku a na rozšírené využívanie práce z domu. „Spoločnosť tiež pokrýva zamestnancom výdavky spojené s testovaním,“ konštatovala Komorníková.

Deň energetikov neoslávia

Slovenský prevádzkovateľ elektrizačnej prenosovej sústavy tento rok pre pandémiu neoslávi Deň energetikov.

„Súčasné antipandemické pravidlá platné pre Bratislavu, Žilinu a ostatné časti Slovenska, kde máme kolegov, nám pre organizáciu takéhoto veľkého celoslovenského podujatia dnes, bohužiaľ, nedávajú reálny priestor,“ uzavrela Komorníková.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie SEPS Slovenská elektrizačná prenosová sústava