Slovensko intenzívne pracuje na zrušení MH Manažmentu, neoplyvní to však procesy v spoločnosti

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Tepláreň Martin
Foto: Ilustračné, SITA/AP

Spojenie šiestich štátnych teplární do MH Teplárenského holdingu nebude automaticky znamenať zánik spoločnosti MH Manažment. Vyplýva to z odpovedí Ministerstva hospodárstva SR, ako aj samotného holdingu. Holding by mal vzniknúť k 1. januáru budúceho roka.

O ukončení činnosti MH Manažmentu sa hovorí dlhodobo. Ten však okrem teplární v Košiciach, Martine, vo Zvolene, v Žiline, Trnave a Bratislave spravuje aj majetkové podiely štátu v ďalších podnikoch, medzi inými v kúpeľoch Sliač alebo v podnikoch SAD.

Zložitý proces

„Čo sa týka zrušenia spoločnosti MH Manažment, intenzívne sa na tom pracuje,” reagoval na otázky agentúry SITA rezort hospodárstva. Zároveň doplnil, že ide o zložitý proces, ktorý si vyžaduje množstvo úkonov. Samotný holding potvrdil začiatok zlučovania teplárenských spoločností do jednej akciovej spoločnosti.

„Toto rozhodnutie a pripravovaná fúzia nijako neovplyvňuje procesy v samotnej spoločnosti MH Manažment,” dodal stručne. Na otázky, čo sa stane s podielmi MH Manažmentu v ďalších firmách, či ich štát predá alebo presunie pod inú organizácie, neodpovedal.

Bude len jedna spoločnosť

Hlavným zmyslom integrácie šiestich teplárenských spoločností do jednej akciovej spoločnosti je zníženie, prípadne stabilizácia ceny tepla pre občana, zníženie vlastných nákladov, ako aj zvýšenie profitability teplární.

Po fúzii už bude existovať len jedna spoločnosť, ktorá sa stane univerzálnym právnym nástupcom všetkých zaniknutých teplární s jedným predstavenstvom a jednou dozornou radou.

Nástupca zrušeného fondu

Teplárne dosiahli v minulom roku prevádzkové výnosy 234 mil. eur, prevádzkový hospodársky výsledok (EBITDA) 36 mil. eur a zisk pred zdanením 7 mil. eur.

MH Manažment je od roku 2016 nástupcom zrušeného Fondu národného majetku. Jeho 100 % akcionárom je Ministerstvo hospodárstva SR.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Firmy a inštitúcie MH manažmentMH Ministerstvo hospodárstva SRMH Teplárenský holding