Slovnaft počas júlových odstávok preinvestoval sedem miliónov eur

Slovnaft ropa rafinérie Mol
Bratislavská rafinéria Slovnaft. Zdroj: MOL

Rafinéria Slovnaft je po júlových odstávkach opäť v štandardnom režime. V tlačovej správe o tom informoval hovorca spoločnosti Slovnaft Ladislav Procházka. „Po plánovaných odstávkach na vykonanie legislatívou požadovaných kontrol, údržby, opráv a modernizácie je od začiatku augusta rafinéria Slovnaft opäť v štandardnom chode. Práce na šiestich výrobných jednotkách trvali počas celého júla a Slovnaft v rámci nich preinvestoval sedem miliónov eur,“ uviedol hovorca.

Opravovalo sa a modernizovalo

Počas odstávok sa uskutočnili generálne revízie na dvoch výrobných jednotkách a technologické zarážky na troch výrobných jednotkách. „Na týchto zariadeniach sa vykonala pravidelná legislatívou vyžadovaná kontrola technického stavu, údržba, ako aj ich modernizácia,“ vysvetlil Prochádzka a dodal, že okrem toho sa na jednej výrobnej jednotke urobili nevyhnutné opravy. Do prác sa zapojili zamestnanci Skupiny Slovnaft, ako aj externí pracovníci, celkovo zhruba 700 ľudí. „V rámci preventívnych opatrení boli dodávatelia pred vstupom do rafinérie otestovaní na koronavírus, všetky výsledky boli negatívne,“ uzavrel hovorca.

Skupina Slovnaft je integrovanou rafinérsko-petrochemickou skupinou. Kľúčovou spoločnosťou skupiny je Slovnaft, a.s., ktorá sa zaoberá najmä spracovaním ropy a veľkoobchodným a maloobchodným predajom motorových palív. Slovnaft prevádzkuje najväčšiu sieť čerpacích staníc na Slovensku. Skupina Slovnaft je členom medzinárodnej Skupiny MOL.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ladislav Procházka
Firmy a inštitúcie Slovnaft