SPP ubezpečil zákazníkov po skrachovanom dodávateľovi Slovakia Energy, že bez plynu neostanú

SPP
Foto: ilustračné, SITA/Jozef Jakubčo

Zákazníci po skrachovanom dodávateľovi Slovakia Energy nezostanú bez plynu ani po skončení režimu dodávateľa poslednej inštancie. Ubezpečuje o tom najväčší dodávateľ plynu, štátny Slovenský plynárenský priemysel (SPP). Režim dodávateľa poslednej inštancie skončil 8. januára 2022.

„Zabezpečíme dodávku plynu bez akýchkoľvek prerušení všetkým zákazníkom, ktorí zatiaľ nestihli podpísať zmluvu na dodávku plynu v štandardnom režime,“ informoval hovorca SPP Ondrej Šebesta.

Uzavretie zmluvy v štandardnom režime

SPP, ako dodávateľ poslednej inštancie, zabezpečil pre viac ako 100-tisíc dotknutých odberateľov plynu dodávku plynu bez akéhokoľvek prerušenia alebo obmedzenia.

„Zároveň sme ponúkli všetkým dotknutým zákazníkom možnosť uzavrieť od začiatku zmluvu na dodávku plynu aj elektriny v štandardnom režime, t.j. za rovnakých podmienok ako majú jeho ostatní zákazníci,“ doplnil Šebesta.

Zákazníkov oslovili písomne

SPP aktívne oslovil všetkých dotknutých odberateľov plynu písomne, nie všetci však podľa Šebestu stihli podpísať štandardnú zmluvu o dodávke plynu počas trojmesačného trvania režimu dodávky poslednej inštancie.

Týchto odberateľov plynu SPP uisťuje, že im bude dodávať plyn aj naďalej, ale zároveň si dovoľuje požiadať ich o doručenie podpísaných zmlúv na dodávku plynu poštou, prípadne osobne do ktoréhokoľvek zákazníckeho centra SPP.

„V prípade, ak zákazník od SPP nedostal návrh na uzavretie zmluvy o dodávke plynu, prípadne ak má záujem aj o uzavretie zmluvy na dodávku elektrickej energie je potrebné kontaktovať SPP emailom na adrese zakaznickalinka@spp.sk, telefonicky na čísle 0850 111 363 alebo navštíviť ktorékoľvek naše zákaznícke centrum,“ uzavrel Šebesta.

SPP je najväčším slovenským dodávateľom energií. V oblasti dodávky plynu priamo nadväzuje na viac ako 165-ročnú tradíciu slovenského plynárenstva a od roku 2012 pôsobí aj na trhu dodávky elektrickej energie. Energie dodáva do viac ako 1,3 milióna odberných miest. SPP sa tiež venuje aj poskytovaniu energetických služieb, energetických smart riešení, rozvoju alternatívnej dopravy a rozvoju výroby a dodávky obnoviteľných energií (elektriny a biometánu).
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ondrej Šebesta
Firmy a inštitúcie Slovakia EnergySPP Slovenský plynárenský priemysel