Teplári sa pripravujú na tretiu vlnu pandémie, projekty chcú dokončiť ešte pred začatím vykurovania

Radiator, teplo, kúrenie
V Európe sú milióny pracovníkov s nízkymi platmi, ktorí si musia vybrať, či budú vykurovať svoj domov alebo poriadne nakŕmia rodinu. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Teplárenské spoločnosti sa už pripravujú na tretiu vlnu pandémie koronavírusu. „Maximalizujeme naše úsilie, aby boli všetky kľúčové projekty, údržba a investície dokončené čo najskôr do začiatku vykurovacej sezóny, t. j. do 1. septembra,“ povedal v rozhovore pre portál vEnergetike.sk senior manažér pre centrálne zásobovanie teplom spoločnosti Veolia Energia Slovensko Peter Kurilla.

Viac o téme: Koronavírus

Výrobcovia tepla pozorne sledujú vývoj cien kľúčových komodít nevyhnutných na výrobu tepla. „Vnímame extrémny nárast cien stavebných a konštrukčných materiálov, čo negatívne ovplyvňuje snahu o udržanie stabilných cien nášho produktu – tepelnej energie,“ konštatoval Kurilla.

Prvé dve vlny pandémie výrazne ovplyvnili aj slovenské teplárenstvo. „Pandémia zasiahla sektor teplárenstva a energetiky vo všeobecnosti najciteľnejšie v oblasti manažmentu riadenia ľudských zdrojov, jeho kapacít a, samozrejme, v oblasti subdodávok potrebných na spoľahlivú a plne legislatívne stabilnú výrobu a distribúciu energií. Odvetvie energetiky bolo jedným z kľúčových na zvládnutie týchto neľahkých časov,“ uzavrel Kurilla.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Kurilla
Firmy a inštitúcie Veolia Energia