Vypustite “trhača“. Za energiu budeme platiť výrazne viac (komentár)

Robert Fico
Predseda strany Smer-SD Robert Fico čaká na začiatok tlačového brífingu. Foto: SITA/Ľudovít Vaniher

Dalo sa to čakať. Vývoj na svetovom trhu nepustil ani náš regulačný úrad do veľkého čarovania a slovenské domácnosti sa musia pripraviť na dlhodobo avizované zvyšovanie cien elektriny či plynu. Jeden z najväčších dodávateľov energií už prezradil, že ceny elektriny pôjdu v priemere nahor takmer o 9 % a plyn zdražie zhruba o 5 %.

Podobné čísla vzhľadom na vývoj cien na burzách s komoditami avizovali už v lete aj energetickí odborníci a energetické firmy. Lenže na Slovensku sa blížia parlamentné voľby a tak v kútiku duše asi každá domácnosť verila, že zasiahnu. Že poručia dažďu a vetru politici, ktorí nás už neraz aj za cenu pokrivenia celého trhu, len tak rozkazom veliteľa, zachránili pred zdražovaním energií.

Zachráni nás LEN ON

Pri regulačnom úrade nám nezostáva nič iné (keďže cenové konania sú tajné) len veriť, že urobil pri stanovovaní nových cien energií všetko čo bolo v jeho silách, v súlade so všetkými pravidlami a ochránil domácnosti ešte pred väčším zdražovaním. Čiže ak ešte očakávame, že elektrina a plyn by predsa len nemuseli zdražieť, na neho sa už spoliehať nemôžeme. Ten už rozhodol.

Nádej však žije! Medzi slovenskou “elitou“ sa stále zdržiava jeden bývalý veliteľ celého národa a súčasný veliteľ ešte stále najsilnejšieho politického kmeňa, ktorý pred celým národom vie ako sa trhajú faktúry za drahé energie. Takže, keď nechceme platiť za elektrinu a plyn od nového roka viac, želajme si len jediné: VYPUSTITE “TRHAČA“! Už LEN ON nás môže zachrániť pred zdražovaním energií.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ÚRSO Úrad pre reguláciu sieťových odvetví