Verstappen ovládol preteky v Imole a odniesol si plný počet bodov, Hamiltona predbehol o celé kolo

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Max Verstappen
Foto: SITA/AP

Holandský pilot F1 Max Verstappen jazdiaci za rakúsky tím Red Bull si z víkendu v talianskej Imole odniesol plný počet bodov. Úradujúci šampión si na Veľkej cene Emilia Romagna vyjazdil prvenstvo spôsobom štart – cieľ a v celkovom hodnotení jazdcov sa dostal už na druhé miesto. Na vedúceho Monačana Charlesa Leclerca z Ferrari, ktorý obsadil v nedeľu len šieste miesto, stráca 27 bodov.

Veľmi tesný súboj

Holanďan v úvodných štyroch podujatiach dva razy triumfoval a dvakrát preteky nedokončil. Spokojný Verstapen nebol po úspešnej Veľkej cene skúpy na slovo pre Sky Sports: „Viac by som si prial dokončiť preteky a skončiť na druhom mieste než vypadnúť.“

Údaje z pretekov ukázali, že v tomto roku uvidia diváci F1 veľmi tesný súboj medzi Ferrari a Red Bullom, na čele s Charlesom Leclercom a Maxom Verstappenom. „Potrebovali sme sa poučiť z našich problémov so spoľahlivosťou. Preteky hodnotím ako dobré, nemali sme problémy. Môžem dodať, že s konečným výsledkom som veľmi spokojný,“ povedal obhajca titulu.

Predbehol Hamiltona o celé kolo

Dvadsaťštyriročný rodák z Hasseltu v pretekoch predbehol svojho svojho minuloročného konkurenta v boji o titul Lewisa Hamiltona z Mercedesu o celé kolo. Brit sa trápil zaseknutý na štrnástom mieste.

Verstappen na otázku, či ho teší triumf nad týmto pilotom Mercedesu, odpovedal stručne: „Od začiatku a prakticky celú sezónu sú pomalí, takže na tom nevidím nič, z čoho by som mal byť potešený. Skrátka sa to stáva.“ Ďalšia veľká cena je na programe o dva týždne 8. mája v americkom Miami.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Charles LeclercLewis HamiltonMax Verstappen
Firmy a inštitúcie FerrariMercedesRed Bull