Viac ako polovica Ukrajincov verí, že Kyjev vyhrá vojnu v krátkom čase

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Vojna na Ukrajine, ruskí vojaci
Ukrajinský vojak prechádza okolo tiel mŕtvych ruských vojakov. Foto: ilustračné, SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Viac ako polovica Ukrajincov je optimistická, pokiaľ ide o šance svojej krajiny vyhrať vojnu s Ruskom v krátkodobom horizonte. Ako referuje web Kyiv Independent, vyplýva z prieskumu Nadácie demokratických iniciatív Ilka Kučeriva a Razumkovovho centra zverejneného v stredu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Spomedzi tých, ktorí veria vo víťazstvo v krátkodobom horizonte, dovedna 6 % verí, že Ukrajina vyhrá v najbližších mesiacoch, ďalších 21 % verí, že Ukrajina vyhrá do leta 2024 a zvyšných 31 % verí, že ukrajinské víťazstvo sa zrodí v priebehu roka až dvoch.

Ďalších 15 % verí, že Ukrajina vyhrá v strednodobom horizonte – od troch do piatich rokov. Len 2,5 % opýtaných verí, že ukrajinské víťazstvo sa nikdy neuskutoční.

Prieskum tiež ukázal, že prevažná väčšina Ukrajincov, čiže 88 % respondentov, verí, že Ukrajina vzíde z vojny ako víťaz, zatiaľ čo 5 % respondentov pochybuje, že víťazstvo bude možné. Medzi tými, ktorí žijú v južných regiónoch krajiny, sa podiel respondentov, ktorí uviedli, že pochybujú o víťazstve Ukrajiny, zvýšil na 10 %.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať