Lionel Messi
Barcelonský klenot Lionel Messi v obkľúčení futbalistov Córdoby počas sobotňajšieho zápasu 35. kola Primera División, v ktorom katalánsky veľkoklub zvíťazil 8:0. Córdoba, 2. mája 2015. Foto: SITA/AP

MADRID 2. mája (WEBNOVINY) – Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v sobotňajšom stretnutí 35. kola najvyššej španielskej súťaže Primera División na pôde Córdoby jednoznačne 8:0.

Ostatné výsledky 35. kola Primera División:

Hostia otvorili gólový účet zápasu v závere prvého polčasu presnými zásahmi Ivana Rakitiča zo 42. minúty a Luisa Suáreza z nadstaveného času. Po zmene strán sa postupne presadili v 46. minúte Lionel Messi v 53. minúte pridal druhý gól Suárez, v 65. minúte hlavou zvýšil na 5:0 Gerard Piqué. Demontáž súpera zavŕšili Katalánci v poslednej desaťminútovke duelu, keď najprv v 80. minúte skóroval Messi, v 85. min premenil pokutový kop Neymar a v 88. minúte dokonal hetrik Suárez.

Hráči Realu Madrid zvíťazili na trávniku FC Sevilla 3:2 a stali sa vôbec prvým tímom v tejto sezóne, ktorý bral všetky body zo štadióna Ramóna Sáncheza Pizjuána. Hviezdou duelu sa stal portugalský fenomén Cristiano Ronaldo, ktorý dal všetky góly „bieleho baletu“ a so 42 zásahmi kraľuje kanonierom v najvyššej španielskej súťaži.

Real Madrid je naďalej na druhom mieste tabuľky a za Barcelonou zaostáva o 2 body. FC Sevilla ostáva na 5. priečke o skóre za štvrtou Valenciou, ktorá má však zápas k dobru.

Výsledky sobotňajších stretnutí 35. kola Primera División:
Córdoba – FC Barcelona 0:8 (0:2)

Góly: 45.+, 53. a 88. L. Suárez, 46. a 80. Messi, 42. Rakitič, 65. Piqué, 85. Neymar (z pok. kopu)

Atlético Madrid – Athletic Bilbao 0:0

ČK: 90.+ Bustinza (Bilbao) po druhej ŽK

FC Sevilla – Real Madrid 2:3 (1:2)

Góly: 45.+ Bacca, 79. Iborra – 36, 37. a 68. C. Ronaldo