Slovan - Dinamo 2:4
Dominik Graňák z Moskvy počas zápasu KHL medzi HC Slovan Bratislava a Dinamo Moskva. Foto: SITA/Marián Peiger

MOSKVA 30. marca (WEBNOVINY) – Hráči Dinama Moskva nevyužili v sobotňajšom piatom zápase finálovej série Západnej konferencie Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) druhý „mečbal“ na postup do súboja o Gagarinov pohár.

Hokejisti z metropoly Ruska prehrali na ľade SKA Petrohrad 1:2 po predĺžení a v sérii hranej na štyri víťasztvá je to už len 3:2 v ich prospech.

Do vedenia sa dostal obhajca Gagarinovho pohára zásluhou gólu Cvetkova zo 49. min, o štyri minúty neskôr vyrovnal Tichonov. Duel sa rozuzlil až v 39. min predĺženia, keď sa za SKA gólovo presadil Maartensson.

Finále Západnej konferencie KHL

(hrá sa na 4 víťazstvá):

SKA Petrohrad – Dinamo Moskva 2:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 1:1 – 1:0)

– stav série: 2:3

Góly: 53. V. Tichonov (Kalinin, Dallman), 99. Maartensson (V. Tichonov, Thoresen) – 49. Cvetkov (Sopin, Jalasvaara)