Valtteri Filppula, Clark Bishop
Hráč New York Islanders Valtteri Filppula skáče cez Clarka Bishopa z Caroliny Hurricanes v prvom zápase druhého kola play-off NHL. 27. apríl 2019 Foto: SITA/AP
  • aktualizované 27. apríla, 11:21

NEW YORK 27. apríla (WebNoviny.sk) – V úvodnom zápase druhého kola play-off zámorskej hokejovej NHL medzi New Yorkom Islanders a Carolinou Hurricanes videli diváci jediný gól až v predĺžení. V ňom o triumfe hostí rozhodol Jordan Staal, ktorý skóroval na začiatku 65. min.

Z veľkého uhla pohotovo zareagoval na odrazený puk od mantinelu a aj s pomocou brankára Islanders Robina Lehnera ho dostal do siete.

Mrázek zneškodnil 31 striel

Islanders utrpeli vôbec prvú prehru v aktuálnom play-off, keďže v prvom kole vyradili Pittsburgh Penguins hladko 4:0. Hurricanes vyhrali tretí zápas v sérii, predtým otočili proti obhajcovi trofeje Washingtonu Capitals z 2:3 na 4:3 na zápasy.

„Jednoducho sa snažím strieľať góly a vyhrávať zápasy. Neviem presne, ako som skóroval, ale nemôžem sa sťažovať. Vstupovali sme do zápasu s tým, že si veríme a vieme, že naša hrá má zlepšujúci sa charakter. Potrebujeme v tom pokračovať a dúfam, že všetko pôjde naďalej správnym smerom,“ uviedol úspešný strelec Staal pre NHL.com.

Dôležitou postavou v zostave „hurikánov“ bol aj český brankár Petr Mrázek, ktorý zneškodnil 31 striel súpera a pripísal si čisté konto. „Toto sú zápasy, v ktorých môže jeden zlý odraz puku všetko zmeniť. Sme radi, že sme dosiahli prvé víťazstvo, ale už teraz sa musíme sústrediť na ďalší duel,“ povedal ostravský rodák.

„Žraloci“ urobilli rozhodujúci krok

V druhom súboji piatkového programu v semifinále Západnej konferencie San Jose doma zdolalo Colorado 5:2. V tomto zápase sa zaskvel štyrmi bodmi obranca Sharks Brent Burns, autor gólu a troch asistencií.

„Žraloci“ urobili rozhodujúci krok za víťazstvom troma presnými zásahmi v prostrednom dejstve, keď sa okrem Burnsa presadili aj Joe Thornton a Kevin Labanc.

„Po ťažkom siedmom zápase proti Vegas sme očakávali ďalšie náročné stretnutie, ale odviedli sme skvelú prácu. Najmä v tretej tretine sme Colorado k ničomu nepustili a strávili sme veľa času v útočnom pásme súpera,“ hovoril pre oficiálny web profiligy brankár San Jose Martin Jones.

Play-off  NHL – semifinále konferencií

• piatok

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

New York Islanders – Carolina 0:1 po predĺž. (0:0, 0:0, 0:0 – 0:1) – stav série 0:1
Gól: 65. J. Staal (Niederreiter, Pesce)

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

San Jose – Colorado 5:2 (1:1, 3:1, 1:0) – stav série 1:0
Góly:15. Nyquist (Burns, Couture), 51, Thornton (Sörensen), 37. Labanc (Burns), 39. Burns (Sörensen, Thornton), 60. Meier (Burns) – 3. Bouque (Makar, Jost), 24. C. Wilson (Rantanen, MacKinnon)

Firmy a inštitúcie Carolina HurricanesColorado AvalancheNew York IslandersSan Jose Sharks