Gáborík

NEW YORK 19. októbra (WebNoviny.sk) – Prvý gól Mariána Gáboríka aj tretiu asistenciu Andreja Sekeru v tejto sezóne priniesli nedeľňajšie zápasy kanadsko-americkej NHL.

Gáborík v 13. min otvoril skóre duelu medzi Los Angeles a Coloradom, ktorý napokon domáci vyhrali 2:1. Tridsaťtriročný skúsený útočník dostal priveľa priestoru medzi kruhmi a typickou strelou švihom prekonal Reta Berru v bránke hostí. Gáborík, ktorý vstúpil do NHL v sezóne 2000/2001, sa strelecky uviedol už v 15. súťažnom ročníku, aj keď teraz jeho čakanie na prvý gól trvalo 5 zápasov.

Kings zo 40 striel napokon vyťažili už iba jeden zásah, ale ten v podaní Tylera Toffoliho v 37. min mal prívlastok víťazný. Necelú minútu predtým vyrovnal na priebežných 1:1 v presilovke hostí Matt Duchene. „Keď sme prehrali prvé tri zápasy v sezóne, nespanikárili sme. Teraz sme dvakrát zvíťazili, ale nebudeme z toho nadutí. Je len úvod súťaže, na prehnané závery je priskoro,“ uviedol strelec víťazného gólu Kings Toffoli˛na serveri The Orange County Register.

Sekera mal leví podiel na víťaznom góle

Obranca Sekera mal leví podiel na víťaznom góle Edmontonu na ľade Vancouveru. V druhej minúte predĺženia Sekera odobral puk domácemu kapitánovi Henrikovi Sedinovi, potiahol ho do útočného pásma a správne načasovanou prihrávkou v brejkovej situácii dvaja na jedného vyzval Fína Lauriho Korpikoskiho k streleniu rozhodujúceho gólu.

Bola to tretia asistencia v podaní 29-ročného Sekeru v šiestom zápase Edmontonu v tejto sezóne. V nedeľu odohral celkovo 19:36 min a pripísal si aj jednu strelu na bránku. Mužstvo okolo draftovej jednotky Connora McDavida sa pomaly zviecha, po štyroch prehrách zaznamenali Oilers druhé víťazstvo a obe na súperovom ľade. „Andrej urobil výbornú prácu, keď pri mantineli vybojoval puk a poslal ma do brejku. Hra troch proti trom v predĺžení je veľká zábava, ale len vtedy, keď máte na hokejke puk. V opačnom prípade ani nie,“ cituje server NHL Korpikoskiho.

Sedin netrafil odkrytú bránku

O streleckej nemohúcnosti Canucks svedčí aj to, že vychýrený strelec Daniel Sedin v tretej minúte tretej tretiny v tutovkovej pozícii po odrazenom puku a akcii jeho brata Henrika netrafil úplne odkrytú bránku hostí. Zároveň jediný gól z 34 striel domáceho tímu strelil obranca Matt Bartkowski, ktorý na prvý úspešný zásah potreboval 137 zápasov základnej časti NHL. „Zbehlo sa to veľmi rýchlo. Chcel som do toho len ťuknúť a puk mi skĺzol a odrazil sa nad bránku. Hrali sme dosť dobre na to, aby sme tento zápas vyhrali,“ skonštatoval Daniel Sedin pre AP. „Zaslúžili sme si pravdepodobne viac, ale nedokázali sme streliť góly. Môj súper Nilsson zachytal veľmi dobre,“ uviedol brankár Vancouveru Ryan Miller, ktorý v trinástom zápase kariéry proti Oilers prvýkrát prehral.

Známymi menami nabitý Anaheim sa konečne dočkal víťazstva a streleného gólu. Na víťazstvo potrebovali zverenci trénera Brucea Boudreaua päť zápasov nového ročníka NHL a na strelenie gólu 173:12 min. V polovici prvej tretiny súboja proti Minnesote sa presadil Cam Fowler, keď jeho napohľad neškodná strela od modrej skončila za chrbtom Devana Dubnyka. Anaheim napokon zvíťazil 4:1 a odlepil zo dna Pacifickej divízie. „Bol to obrovský výdych, ako keď vypustíte vzduch z veľkého balóna. Ľudia to oslavovali ešte dosť dlho. Asi chceli vidieť taký škaredý gól, aký to bol,“ povedal tréner Anaheimu Bruce Boudreau na margo prvého presného zásahu v zápase v podaní Fowlera.

Nedeľa – NHL – sumáre:
New York Rangers – New Jersey Devils 1:2 po predĺžení (1:0, 0:1, 0:0 – 0:1)

Góly: 4. D. Stepan (Lindberg) – 22. Henrique (Cammalleri, Severson), 64. Stempniak (Henrique, A. Greene)

Winnipeg – St. Louis 2:4 (0:0, 2:2, 0:2)

Góly: 25. Perreault (Wheeler, Little), 33. Stafford (Ehlers, Scheifele) – 24. Tarasenko (Jaškin, Lehterä), 30. Upshall (Jaškin, Edmundson), 50. Tarasenko (Gomez, Gunnarsson), 59. Gunnarsson (Parayko, Backes)

Anaheim – Minnesota 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)

Góly: 11. Fowler (Geztlaf, Hagelin), 17. Rakell (H. Lindholm, Perry), 49. Santorelli (Horcoff, Maroon), 59. H. Lindholm – 13. Niederreiter (M. Koivu)

Vancouver – Edmonton 1:2 po predĺžení (1:1, 0:0, 0:0 – 0:1)

Góly: 16. Bartkowski (Bärtschi, Hamhuis) – 4. Jakupov (McDavid, Letestu), 62. Korpikoski (SEKERA)

Andrej Sekera (Edmonton) odohral 19:36 min, 1 strela, 1 asistencia

Los Angeles – Colorado 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Góly: 13. GÁBORÍK (D. Brown, McNabb), 37. Toffoli – 36. Duchene (Söderberg, Iginla)

Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 16:49 min, 1 gól, 3 strely, 1 plusový bod