Video: Na ISS odletela trojčlenná posádka, vo vesmíre by mala stráviť viac ako šesť mesiacov

Na palube rakety sa nachádzajú Anne McClain, David Saint-Jacques a Oleg Kononenko.
Kazachstan, ISS
Na palube rakety Sojuz sa nachádzajú Anne McClain (v strede) z amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA), David Saint-Jacques z Kanadskej vesmírnej agentúry (hore) a Oleg Kononenko z ruskej agentúry Roskosmos (dole). Foto: SITA/AP

BAJKONUR 3. decembra (WebNoviny.sk) – Na Medzinárodnú vesmíru stanicu (ISS) v pondelok odletela z Kazachstanu trojčlenná posádka.

Na palube rakety Sojuz sa nachádzajú Anne McClain z amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA), David Saint-Jacques z Kanadskej vesmírnej agentúry a Oleg Kononenko z ruskej agentúry Roskosmos. Cesta do cieľa by im mala trvať približne šesť hodín.

Podľa NASA a Roskosmosu všetky systémy fungujú správne a posádka sa cíti dobre. Trojica strávi na ISS viac ako šesť mesiacov, pričom sa bude venovať napríklad výskumu a biologickým experimentom.

Súčasná posádka stanice Sergej Prokopjev, Serena Aunon-Chancellor a Alexander Gerst sa vráti na Zem 20. decembra.

Firmy a inštitúcie: ISS Medzinárodná vesmírna stanicaNASA Národný úrad pre letectvo a vesmír

Ďalšie k téme

Odporúčané