Staňa_Záborský
Slovenský súboj v zápase KHL medzi Avangardom Omsk a CSKA Moskva - Tomáš Záborský sa snaží prekonať Rastislava Staňu. Foto: hawk.ru

MOSKVA 16. januára (WEBNOVINY) – Hokejisti Avangardu Omsk porazili v prvom stredajšom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na domácom ľade CSKA Moskva 4:3. V stretnutí sa predstavili aj dvaja slovenskí hokejisti.

V drese Avangardu odohral Tomáš Záborský viac ako 17 minút, no bodovo sa nepresadil. Na svojom konte mal iba sedem streleckých pokusov. Trenčiansky rodák je však aj naďalej najproduktívnejším hráčom sibírskeho tímu, keď v 43 zápasoch nazbieral 35 kanadských bodov (16 gólov + 19 asistencií)

Nedarilo sa ani druhému Slovákovi, brankárovi Rastislavovi Staňovi, ktorého tréner CSKA Moskva po štvrtom góle v jeho sieti vystriedal. Tridsaťdvaročný gólman aj napriek tomuto nezdaru patrí v tejto sezóne medzi elitu v KHL. V percentuálnej úspešnosti zákrokov (93,2 %) mu patrí siedma priečka a v priemernom počte inkasovaných gólov na jedno stretnutie (1,87) je v štatistikách na skvelom treťom mieste.

Moskovské derby medzi Spartakom a Dinamom aj druhýkrát v tejto sezóne zvládol lepšie obhajca Gagarinovho pohára. Kým v novembri zvíťazil 5:2, v stredu triumfoval pomerom 3:1, keď sa do štatistík zapísali aj slovenskí hokejisti. Obranca Dominik Graňák dvakrát asistoval, najprv v 25. minúte využil jeho prihrávku na skórovanie Marek Kvapil a 14 sekúnd pred koncom nahrával na gól aj Denisovi Kokarevovi. O jediný presný zásah Spartaka sa postarali v 55. minúte Jaroslav Obšut so Štefanom Ružičkom. V domácom drese odchytal celý zápas Ján Lašák, ktorý mal v zápase 30 úspešných zákrokov a za svoj chrbát pustil iba dva puky.

Do brány Donbassu Doneck proti Novgorodu sa postavil Ján Laco. Jeho tím prehral s Torpedom Nižnij Novgorod 2:3 po samostatných nájazdoch. Jeden gól strelil aj obranca ukrajinského tímu Peter Podhradský.

Výsledky stredajších stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL):

Avangard Omsk – CSKA Moskva 4:3 (2:0, 2:2, 0:1)

– Rastislav Staňa (CSKA) chytal do 33. min a dostal štyri góly

Góly: 2. A. Frolov (A. Belov, A. Perežogin), 12. D. Siomin (P. Valentenko, A. Perežogin), 31. A. Perežogin (A. Salmela), 33. A. Belov (A. Frolov, N. Pivcakin) – 28. I. Radulov (J. Riasenskij, J. Rylov), 40. J. Rylov (A. Radulov, J. Riasenskij), 59. N. Persson (D. Denisov, A. Radulov)

Spartak Moskva – Dinamo Moskva 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

– Jaroslav Obšut 1+0, Štefan Ružička (obaja Spartak) 0+1, Dominik Graňák (Dinamo) 0+2

Góly:25. M. Kvapil (D. Graňák, D. Mosaľov), 41. M. Soloviov (M. Kvapil), 60. D. Kokarev (D. Graňák) – 55. J. Obšut (Š. Ružička)

Donbass Doneck – Torpedo Nižnij Novgorod 2:3 po sam. nájazdoch (1:1, 1:0, 0:1 – 0:0, 0:1)

– Peter Podhradský 1+0, Ján Laco (obaja Donbass) odchytal celý zápas

Góly: 15. P. Podhradský (F. Pettersson, C. Wilson), 39. L. Kašpar (R. Robitaille) – 5. M. Thornberg (D. Makarov, A. Jevsejenkov), 31. M Varnakov (M. Ellison, Y. Hietanen), rozhodujúci sam. nájazd premenil M. Thornberg

Dinamo Riga – SKA Petrohrad 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Góly: 8. M. Karsums (P. Sczechura) – 31. P. Thoresen (T. Martensson, D. Kalinin), 57. Tichonov (T. Ramstedt)

Viac k osobe Dominik GraňákJán LacoJán LašákJaroslav ObšutPeter PodhradskýRastislav StaňaŠtefan RužičkaTomáš Záborský