Video: V Charkove padli traja boľševici, strhli im sochy

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Komunizmus
Foto: SITA/AP

CHARKOV 11. apríla (WEBNOVINY) – Maskovaní aktivisti v ukrajinskom meste Charkov strhli tri sochy venované pamiatke komunistických lídrov niekdajšieho Sovietskeho zväzu.

Všetko o napätej situácii na Ukrajine sa dočítate

—-> TU.

Stalo sa tak iba dva dni po prijatí zákona o zákaze komunistických symbolov. Zosadenie sôch v druhom najväčšom meste Ukrajiny zachytáva v piatok zverejnené video protiruskou skupinou.

Za obeť im postupne padli monumenty lídrov boľševickej revolúcie v cárskom Rusku – Serga Ordžonikidzeho, Nikolaja Rudneva a Jakova Sverdlova. V Charkove pritom ešte v septembri strhli veľkú sochu zakladateľa Sovietskeho zväzu Vladimira Iljiča Lenina, píše spravodajský portál France24.

Video: Nočný záťah aktivistov na boľševické sochy

https://www.youtube.com/watch?v=iv19BP19vds

Zákony schválené vo štvrtok ukrajinským parlamentom zakazujú používanie symbolov sovietskeho komunistického režimu a uznávajú úlohu partizánov vzdorujúcich počas vojny Červenej armáde ako bojovníkov za slobodu.

Obrazom: Pád Leninovej sochy v Charkove

Ruské ministerstvo zahraničných vecí v piatok novoprijaté zákony na Ukrajine odsúdilo. Moskva tiež tvrdí, že uznanie zásluh partizánov ako bojovníkov za slobodu je vzdaním pocty „kolaborantom s nacistami“.

Video: Pád Leninovej sochy v Charkove

https://www.youtube.com/watch?v=3WGKJW7V3fo

Vzhľadom na vulgaritu a nekorektnosť mnohých príspevkov k tejto téme nie je možné k článku pridávať komentáre.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať