NHL
Hráč Caroliny Hurricanes Jordan Staal, v strede, zápasí o puk s hráčmi Washingtonu Capitals Bradenom Holtbym (70) a Mattom Niskanenom (2) počas siedmeho zápasu štvrťfinále NHL. Washington, 24. apríl 2019. Foto: SITA/AP

WASHINGTON 25. apríla (WebNoviny.sk) – Hokejisti Caroliny Hurricanes skompletizovali osmičku postupujúcich tímov do 2. kola play-off NHL.

V rozhodujúcom siedmom súboji štvrťfinále Východnej konferencie uspela Carolina na ľade Washingtonu 4:3 po dvojnásobnom predĺžení a vyrovnanú sériu ovládla 4:3 na zápasy.

Hrdinom Hurricanes bol McGinn

Rozhodnutie padlo v 92. min z hokejky Brocka McGinna, ktorý tečoval za chrbát Bradena Holtbyho strieľanú prihrávku Justina Williamsa. Capitals viedli v stretnutí číslo 7 po prvej tretine 2:0, neskôr aj 3:1, ale Hurricanes sa vydaril dokonalý obrat.

Dali sme dôležité góly a Petr Mrázek nás podržal veľkými zákrokmi, keď sme ich potrebovali. Veľmi dôležitý gól dal Jordan Staal na začiatku tretej tretiny. Nikdy sme sa nevzdali. Keď to bolo 0:2, povedali sme si, že to nenecháme zájsť tak ďaleko ako v minulých zápasoch, keď sme naďalej inkasovali. Preskupili sme sa a zostali v zápase,“ uviedol kapitán Hurricanes Justin Williams pre oficiálny ligový web.

Carolina vyzve „ostrovanov“

Hurikáni“ postúpili do 2. kola play-off prvýkrát od roku 2009 a ich súperom bude New York Islanders. Pre týchto dvoch súperov to bude vôbec prvá vzájomná séria vo vyraďovacej časti. „Ostrovania“ postúpili do 2. kola cez Pittsburgh Penguins jednoznačným výsledkom 4:0 na zápasy.

Sme dostatočne oddýchnutí a čerství. Ešte sme nezažili veľa zápasovej akcie. Veríme, že to teraz príde a nie je to žiaden problém. Tešíme sa a sme z toho nadšení,“ povedal tréner Islanders Barry Trotz.

San Jose Sharks – Colorado Avalanche

Obhajca trofeje Washington Capitals je ďalším z favoritov, ktorí sa nedobrovoľne porúčali z bojov o Stanleyho pohár už po 1. kole vyraďovacej časti. „Je to ťažké,“ priznal kapitán Capitals Alexander Ovečkin. „V prvých dvoch tretinách sme dominovali. Bola to však skvelá séria. Veľa tvrdosti a veľa zlomených sŕdc,“ dodal ruský kanonier.

Z deviatich tímov, ktoré získali v základnej časti sezóny 2018/2019 minimálne 100 bodov, prenikli do 2. kola iba tri – Boston Bruins, New York Islanders a San Jose Sharks. Za bránami postupu zostali aj víťazi oboch konferencií Tampa Bay Lightning a Calgary Flames.

Play-off NHL 2018/2019 – 1. kolo

• siedmy zápas (hralo sa na štyri víťazstvá)

Washington – Carolina 3:4 po dvojnásobnom predĺž. (2:0, 1:2, 0:1 – 0:0, 0:1) – konečný výsledok série 3:4

Góly: 3. Burakovsky, 7. T. Wilson (Ovečkin, Orlov), 34. Kuznecov (Hagelin) – 30. Aho (Pesce, Slavin), 37. Teräväinen (Pesce, B. McGinn), 43. J. Staal (Slavin), 92. B. McGinn (J. Williams, Slavin)