Víťazné ťaženie nekončí, Šramková zdoláva jednu súperku za druhou. V Pekingu sa predstaví v šestnásťfinále (video+foto)

Rebecca Šramková
Slovenská tenistka Rebecca Šramková sa teší z víťazstva nad ruskou tenistkou Jekaterinou Alexandrovovou na turnaji v Pekingu. Foto: SITA/AP.
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 27. septembra, 14:37

Púť slovenskej tenistky Rebeccy Šramkovej na turnaji v Pekingu sa neskončila ani v 2. kole. Na podujatí kategórie WTA 1000 v ňom zdolala Rusku Jekaterinu Alexandrovovú za 141 minút 5:7, 6:4, 6:3.

V čínskej metropole dosiahla 27-ročná bratislavská rodáčka už štyri víťazstvá, keďže do hlavnej súťaže dvojhry žien sa dostala cez dvojkolovú kvalifikáciu.

Musela otáčať

V prvom sete mala Slovenka miernu prevahu od tretej hry, v ktorej brejkla súperku z Ruska. V desiatom geme pri servise Alexandrovovej viedla už 30:0 a dve loptičky ju delili od zisku setu, no svoje úsilie nedotiahla do konca. Dvakrát prišla o podanie a prehrala ho 5:7.

Druhý set mal podobný priebeh. Šramková brejkla ruskú hráčku v tretej hre a aj keď prišla o podanie v šiestom geme, zareagovala ďalším brejkom a set vyhrala 6:4.

Dotiahla to

V rozhodujúcom treťom sete slovenská tenistka ani raz neprišla o vlastné podanie a súperku brejkla hneď dvakrát. Najprv sa jej to podarilo v piatej hre a potom aj v deviatej, keď na postup ďalej využila hneď prvý z troch ponúknutých mečbalov.

Zaujímavosťou je, že Šramková v zápase získala vo svoj prospech záverečných osem loptičiek bez prerušenia.

Náročný program zvláda

Rebecca Šramková z ostatných 14 duelov dosiahla až 13 víťazstiev. Pred štartom v Pekingu sa v tuniskom Monastire dostala až do finále a v thajskom Hua Hine si vybojovala premiérový singlový titul na okruhu.

Spomenutých 14 stretnutí stihla absolvoval počas osemnástich dní, musela sa pri tom vyrovnať aj s cestovaním a časovým posunom.

Posúva sa vyššie

Do aktuálneho týždňa vstupovala Šramková ako 61. hráčka v rebríčku WTA, vo virtuálnom hodnotení jej aktuálne patrí 52. priečka.

Proti Alexandrovovej na hlavnom okruhu absolvovala premiérový zápas, v minulosti s ňou mala na turnajoch ITF bilanciu jedno víťazstvo a tri prehry.

Jej ďalšou súperkou bude v nedeľu 29. septembra Španielka Paula Badosová, ktorej v hodnotení WTA patrí 19. miesto a v Pekingu je nasadená pätnástka. Badosová v 2. kole zdolala Bulharku Viktoriju Tomovovú 6:3 a 6:2.