Vláda nezmení zákony o ochrane života, interrupcií ubúda

Bábätko
Foto: Shutterstock

BRATISLAVA 12. decembra (WEBNOVINY) – Vládny Smer-SD neplánuje meniť legislatívu v oblasti ochrany života. Slovensko podľa ministra vnútra Roberta Kaliňáka v tejto oblasti ide dlhodobo dobrou cestou, o čom svedčia štatistiky, podľa ktorých sa počet interrupcií na Slovensku od začiatku 90-tych rokov po dnešok znížil o 83 percent.

„K spoločnej ochrane matky a nenarodeného dieťaťa smeruje politika vlády v rodinnej, zdravotnej, pracovnoprávnej, školskej ako aj v ďalších oblastiach,“ povedal vo štvrtok na parlamentnej Hodine otázok Kaliňák, ktorý zastupoval neprítomného premiéra Roberta Fica.

Rodinu ako základnú bunku kvality života zadefinoval Smer-SD aj v Programovom vyhlásení vlády. Vláda sa podľa Kaliňáka dlhodobo zlepšovaním podmienok pre rodiny snaží vytvárať takú atmosféru, aby sa ženy slobodne rozhodli priniesť deti na svet.

Téma ochrany života nenarodených detí je podľa ministra vnútra predovšetkým oblasťou výchovy a prevencie. Zároveň by všetci mali dôsledne pracovať na tom, aby otázkou umelého prerušenia tehotenstva nikdy nebol sociálny faktor, teda na zlepšovaní sociálnych podmienok.

Kaliňák si zároveň praje, aby zo zápasu o hodnoty zvíťazili tie, ktoré budú pre celú spoločnosť čo najužitočnejšie.

Premiéra sa na ochranu života pýtal poslanec za OĽaNO Richard Vašečka. Ten mu položil otázku: Vážený pán premiér, aké kroky podnikne vaša vláda v prospech ochrany nenarodených detí ako odozvu na výzvu, ktorými boli napríklad Národný pochod za život, nedávny list biskupov a ďalšie?

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Richard Vašečka