Vladimír Weiss starší by rád pokračoval ako kouč Slovana, pozitívne sa vyjadril aj šéf klubu

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Vladimír Weiss starší
Tréner ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss starší. Foto: archívne, SITA/Jana Birošová
Tento článok pre vás načítala AI.

Tréner slovenského futbalového majstra ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss starší povedal po sobotňajšom víťazstve 5:1 nad Ružomberkom v záverečnom 10. kole nadstavbovej časti slovenskej najvyššej futbalovej súťaže, že by rád zostal pri kormidle „belasých“ aj v nasledujúcom ročníku.

„Teraz by som to nechcel bližšie konkretizovať, ale keď to tu bude normálne a budem cítiť, že mužstvo má šancu bojovať o titul a o pohárovú Európu, tak by som tu rád zostal,“ povedal skúsený kouč v rozhovore pre RTVS.

Tréner Weiss sa nikam netlačí

„Moje pokračovanie je tiež otázkou na vedenie. Ja sa nikam netlačím. Rád by som pracoval ďalej, ale uvidíme. Teraz som unavený,“ doplnil 59-ročný kormidelník, ktorý bol v uplynulých dňoch spájaný s možným obsadením postu reprezentačného kouča Azerbajdžanu.

Generálny riaditeľ Slovana Bratislava Ivan Kmotrík mladší povedal, že si nevie predstaviť iného trénera na lavičke klubu, vyslovil tiež presvedčenie o tom, že Weiss bude pokračovať.

„V klube odvádza dobrú prácu. Ľudia vidia jeho kvality a zároveň ho rešpektujú. Odzrkadľuje sa to na záujme iných klubov či reprezentácií. Slovanu priniesol úspechy, preto by sme chceli v spolupráci pokračovať ďalej,“ povedal pre RTVS šéf slovenského majstra.

V sezóne 2023/2024 bratislavský klub zaknihoval šiesty titul za sebou a celkovo štrnásty v ére samostatnosti.

Predĺžili zmluvy šiestim hráčom

Okrem toho prenikol do play-off Európskej konferenčnej ligy UEFA, v ktorom vo februári nestačil na rakúsky klub Sturm Graz. Počas ročníka odohral vo všetkých súťažiach 52 duelov.

„Sme odhodlaní pracovať aj v nasledujúcej sezóne a urobíme všetko preto, aby sme náš cieľ dosiahli a boli úspešní,“ doplnil Kmotrík, ktorého slová dokumentujú piatkové informácie o predĺžení zmlúv so šiestimi hráčmi súčasného kádra.

V Bratislave pokračujú Juraj Kucka, David Strelec, Vladimír Weiss mladší, Lukáš Pauschek, Kenan Bajrič a Marko Tolič.

„Myslím si, že je to dobré, keď má hráč istotu kontraktu. Tých hráčov je viac, stihlo sa, čo sa stihlo. Je tu otázka Kankavu a Kašiu, s ktorými stále prebiehajú rokovania. Myslím si, že ešte rok to môžu potiahnuť a pomôcť mužstvu kvalitou a skúsenosťami. Zároveň uvidíme, akých hráčov sa nám podarí získať,“ povedal tréner Weiss k nedávnej podpisovej aktivite klubu.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ivan Kmotrík ml.Vladimír Weiss st.
Firmy a inštitúcie ŠK Slovan Bratislava