Meteorológovia vydali pre viaceré okresy výstrahy II. stupňa, varujú pred vysokými teplotami

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
  • aktualizované 14. júla 14:59

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal na štvrtok viaceré výstrahy prvého aj druhého stupňa pred vysokými teplotami. Meteorológovia o tom informovali na svojom webe.

Výstraha II. stupňa platí pre okresy Bratislava, Senec, Nové Zámky, Komárno a Dunajská Streda. Výstraha nateraz platí od 14.00 do 18.00 h.

Pre zvyšok Bratislavského a Trnavského kraja, ale aj viaceré okresy Nitrianskeho, Banskobystrického a Košického kraja platí výstraha prvého stupňa. Teploty tu môžu dosiahnuť 33 až 34 stupňov Celzia. „Pravdepodobnosť nadmerného zaťaženia organizmu u niektorých osôb je preto vysoká,“ upozornili meteorológovia.

Na severe 25 až 30 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1 500 metrov bude okolo 18 stupňov Celzia. Na Slovensku zároveň prevláda prevažne malá, miestami prechodne zväčšená oblačnosť.

Ojedinele, najmä na severe územia, sa vyskytnú aj prehánky alebo búrky. Fúkať bude prevažne slabý, prechodne západný vietor do rýchlosti do 7 metrov za sekundu (25 km/h). Meteorológovia predpokladajú zrážky do 3, pri búrke ojedinele do 15 milimetrov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie SHMÚ Slovenský hydrometeorologický ústav