Vo veku 34 rokov zomrela hudobníčka Stanka Apfelová, na liek sa jej zbieralo celé Slovensko

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Stanka Apfelová
Hudobníčka Stanka Apfelová podľahla zákernej chorobe. Foto: www.facebook.com.
Tento článok pre vás načítala AI.

Vo veku 34 rokov zomrela slovenská hudobníčka Stanislava Apfelová, ktorá pôsobila ako gitaristka a basgitariska kapiel Zlokot a Toddler Punk. Ako informovala TV Joj na svojej stránke Noviny.sk, vo februári sa spojili tisíce ľudí nielen zo Slovenska, aby sa jej vyzbierali na liek. Svoj boj s rakovinou prsníka však mama štvorročnej dcérky prehrala.

Prvýkrát jej ju diagnostikovali v roku 2020, kedy ju mala už v 3. štádiu. V tej dobe absolvovala náročnú liečbu, no choroba sa opäť vrátila. Poisťovňa však na Slovensku nepreplácala liek, ktorý potrebovala a bol pre ňu najvhodnejší, a tak vo februári zverejnila status na sociálnej sieti.

Vďaka ľuďom sa jej podarilo vyzbierať takmer 300-tisíc eur a z vyzbieranej sumy chcela pomôcť aj ďalším, ktorí bojovali s podobnou diagnózou. Aj napriek niekoľkým dávkam však chorobe podľahla.

„Vďaka láska za všetko, bola si najlepšia manželka, maminka, kamarátka, a samozrejme basáčka a gitaristka. Bola si hodená do boja, ktorý sa nedal vyhrať, ale bila si sa ako lev,“ napísal jej partner Erik na sociálnej sieti.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať